Какви хапчета да приемате от главоболие: spasmalgon, but-spa, paracetamol

Мигрена

Таблетките от главоболие могат да бъдат разделени на лекарства, които се използват при хора, когато има цефалгия и тези, препоръчани от лекарите. Интересно е, но сега това е положението.

Повечето хора с мигрена използват лекарства, които помагат в повечето случаи: спасмалгон, цитрамон, парацетамол, аспирин, аналгин. Лекарите предписват други хапчета, които засягат етиологичните и патогенетични връзки на главния синдром.

Кои видове имат полза

Таблетките от главоболие могат да бъдат разделени на 3 категории (според активната съставка):

  1. Обезболяващите;
  2. Противовъзпалителни средства;
  3. Антиагреганти (предотвратяват появата на кръвни съсиреци в съдовете).

Групата от болкоуспокоители включва амидопирин, аналгин. Механизмът на действие на тези лекарства е да се елиминира болезненият център на мозъка поради нарушаването на нервното предаване.

Тези лекарства имат страничен ефект. Аналгин е забранен за употреба в много страни в Европа и Съединените щати поради наличието на агранулоцитоза. Не използвайте тези лекарства с намаляване на броя на левкоцитите, заболявания на сърдечно-съдовата система. Амидопиринът и аналгинът са противопоказани при хора с бронхиална астма. Не можете да ги предписвате на бременни жени и деца под 8-годишна възраст.

Аспиринът (ацетилсалициловата киселина) е едно от най-популярните лекарства за мигрена. Лекарството помага да се премахне цефгалгията чрез подобряване на кръвоснабдяването на мозъчните съдове, но основният ефект от това лекарство е противовъзпалително. Употребата на аспирин е рационална при наличието на възпалителни промени в сухожилията, мускулите, менингите.

Механизмът на действие на ацетилсалициловата киселина е да потисне отока, отколкото таблетките могат да облекчат главоболието, но само на фона на светлочервена цефалгия.

Не можете да приемате аспирин в случаи на пептична язва, бронхиална астма, склонност към алергии.

Най-безопасният от всички видове, използвани от населението от главния синдром е парацетамол. Лекарството е по-малко ефективно от лекарствата, описани по-горе. Той не може да се използва при заболявания на черния дроб и бъбреците.

Най-доброто лечение за мигрена

В търсене на по-добро лекарство съществуват редица други обичайни лекарства:

Тези хапчета са включени в списъка на обикновените народни средства, които могат да се използват срещу главоболие.

Популярността и ефективността на цитрамона се дължи на сложния му състав. Активни съставки:

  1. фенацетин;
  2. кофеин;
  3. Ацетилсалицилова киселина.

Допълнителни съставки - лимонена киселина, захар, какао.

Поради наличието на няколко съставки тези таблетки се справят добре с цефгаличен синдром. Те имат противовъзпалителни и аналгетични ефекти. За да спрете болезнените усещания, трябва да приемате 2 таблетки 3 пъти дневно.

Tempalgin е синтетично лекарство, основаващо се на гемпидон и аналгин. Използва се за неврит, мускулни спазми, зъбобол, чревни, бъбречни колики. Спазмичният и аналгетичен ефект на лекарството може да елиминира цефалалгията на съдовия ген.

Слопепаин е сложна таблетка, включваща кодеин, кофеин, парацетамол. За лечение на цефгаличен синдром приемате 1 таблетка дневно 4 пъти.

Pentalgin има следния състав:

За лечение на мигрена трябва да се приема два пъти дневно на хапче.

Лекарите не съветват използването на тези лекарства, докато не се изясни причината за главоболието. При съдов генезис на болезнения синдром е достатъчно да се елиминира спазми или да се подобри кръвоснабдяването на мозъчните съдове, което ще доведе до елиминиране на синдрома на болката.

Противовъзпалителните и антиспазматичните лекарства не помагат при тумори, наранявания на черепа. Тези форми могат да изтласкат мозъчната тъкан и да образуват цефгаличен синдром.

Спасмалкон за главоболие: тайна за ефективността

Спасмалкон помага поради комбинирания терапевтичен ефект на лекарството. Таблетките имат противовъзпалителен, антипиретичен, аналгетичен ефект (поради съдържанието на метамизол), спазмолитично действие (поради питуопенон). Комплексният състав на лекарството съдържа също пиридиев бромид, който намалява проводимостта на нервните импулси, когато консумира 2-3 таблетки на ден.

Поради многобройните терапевтични ефекти лекарството се разпространява не само сред хората, но и сред лекарите. Дори фармацевтичните компании я дублират активно и я произвеждат под различни международни наименования:

  1. Баралгетас (Сърбия);
  2. Spaggan (Индонезия);
  3. Revalgine (Индия);
  4. Масиган (Индия);
  5. Брал (Индия).

Спасмалкон с цефгалгия: индикации и противопоказания

Spazmalgon се предписва в следните случаи:

  • Синдром на умерена болка, дължащ се на спазматични контракции в мускулатурата на органите;
  • Бъбречна колика, абдоминална болка;
  • Ставна болка;
  • След оперативни интервенции;
  • За да се намали температурата (инфекцията)

Spasmalgon се използва за главоболие при деца, възрастни след 15 години от 2 таблетки три пъти дневно, не можете да приемате повече от 6 таблетки на ден. Продължителност на лечението - не повече от 5 дни. Увеличаването на дозата на лекарството е забранено, тъй като лекарството има страничен ефект.

Spazmalgon срещу главоболие при деца се предписва за ½ таблетка (за деца под 8 години), за ¾ таблетки (10-12 години). Страничен ефект на лекарството:

  1. Изгаряне в епигастриум;
  2. Тахикардия, намаляване на налягането;
  3. Протеинурия, анурия, нарушена бъбречна функция;
  4. Агранулоцитоза, левкопения, тромбоцитопения;
  5. Алергични реакции (оток на Куинке, анафилактичен шок, бронхоспазъм).

Противопоказания за spasmalgon:

  • Потискане на костния мозък;
  • Нестабилна ангина;
  • Нарушена бъбречна функция, черен дроб;
  • тахиаритмии;
  • Хронична сърдечна недостатъчност;
  • глаукома;
  • Дефицит на глюкоза-6-фосфатаза;
  • кърмене;
  • Чревна обструкция;
  • Хиперплазия на простатата;
  • бременност;
  • Детска възраст.

Спасмалкон с лактация, както и при шофиране с кола не се препоръчва, не можете да използвате алкохол.

парацетамол

Парацетамол срещу главоболието започва да се използва още през 19 век, когато е разработен под името "Антиферин". Първият аналог на лекарството има висока токсичност, така че е бил преработен само през втората половина на 20-ти век. Той е произведен под името Panadol.

Има много ефективни таблетки от цефалалгията, но парацетамолът винаги трябва да се намира в кабинета на лекарството, тъй като лекарството помага за много видове болка: зъбни, мускулни, сухожилни, вирусни, бактериални инфекции.

Таблетките след перорално приложение се разтварят в стомаха след половин час. След определен интервал от време активните съставки влизат в кръвта и мозъка. При цефгаличен синдром дългосрочната употреба на парацетамол предизвиква пристрастяване, така че трябва да приемете лекарството според определен алгоритъм:

  1. При силни болезнени усещания в главата не можете да пиете парацетамол и спасмалгон на празен стомах;
  2. Вземете таблетките с вода, зелен чай, кафе, сок;
  3. Кофеинът може да повлияе неблагоприятно на черния дроб;
  4. При цефалгия дозата на лекарството е от 500 до 1000 mg на ден;
  5. Повече от 3 дни не могат да използват тези таблетки;
  6. Парацетамол е противопоказан при кърмещи майки и бременни жени;
  7. При хепатит, бронхоспазъм, алергии, лекарства трябва да бъдат договорени с лекаря.

Парацетамол за мигрена трябва да се използва в комбинация с аналгетици. Тази комбинация за деца трябва да се назначава само при строги указания. Има по-ефективни хапчета за предотвратяване на мигрена. Ацетилсалициловата киселина помага само с леко главоболие. Силните атаки трябва да се лекуват с кофеин, фенацетин, ибупрофен, напроксен.

При деца рационалното приложение на ерготамин е орално. В самото начало на заболяването трябва да приемате лекарството няколко пъти на ден, но не повече от една седмица.

Но-shpa от главогълен синдром

But-shpa за главоболие рядко се използва, тъй като лекарството е по-насочено към елиминиране на спазмични контракции на гладките мускули на стомашно-чревния тракт. Клиничните проучвания са доказали, че дротаверин (no-sph) е добра помощ при болковия синдром от типа на опън (главоболие при напрежение). Такава цефалгия възниква от психологическо или физическо претоварване, мускулно натоварване в цервикалния гръбначен стълб. Синдромът на тенизоза се придружава от следните допълнителни синдроми:

  • Болезнена болка от едната страна;
  • Увеличен натиск в храмовете (симптом на "обръч");
  • Пулсиращо, дори болка.

На фона на приемането на no-shpa, тежестта на болката при опън намалява и рискът от преход към хронично състояние намалява. Не винаги drotaverin (no-shpa) носи облекчение, тъй като на фона на спазми на тилната и цервикалната мускулатура има постоянно компресиране на нервните влакна.

Дозировка на освобождаване на drotaverin:

  1. Таблетки от 40 mg;
  2. Таблетки 80 mg;
  3. Интрамускулно инжектиране.

Таблетките са жълти, изпъкнали и маркови "спа".

При съдови главоболие симптомите започват да изчезват след 12 минути и въвеждането на не-ШПА интравенозно премахва цефалалгията за 6-8 минути.

Противопоказания за приемането на не-шипи (drotaverina);

  • Болести на сърцето;
  • Болести на бъбреците и черния дроб;
  • Възраст до 6 години;
  • Кърмене, бременност.

Дротаверин се характеризира със спазмолитично и вазодилатиращо действие, което води до елиминиране на спастичните състояния.

Основните индикации за приемане не-shpy:

  1. Спастичен запек;
  2. Спазми на стомашно-чревния тракт;
  3. Атака на уролита и холелитиазата;
  4. Язвата на дванадесетопръстника, стомаха;
  5. Натъпкване на периферните съдове;
  6. Ангина пекторис;
  7. Бъбречни и чернодробни колики.

Дроаверин (не-спа) не е първа линия за лечение на мигрена, тъй като има по-ефективни лекарства (включително спасмалкон, парацетамол, цитрамон). Само с болка от напрежение може да се използва no-shpu за елиминиране на главния синдром.

Има експериментална информация за ефективността на вазодилататорите при мигрена. Това е малко погрешно, тъй като дългосрочното използване на антиспазматични средства е невъзможно. Те са пристрастяващи, ограничаващи продължителността на употребата на наркотици.

Втората точка за прилагането на no-shpa са болковете на опън. Те възникват на фона на депресия или нервност. Повишената умора, нервен стрес и стрес водят до компресия на мозъка. Такива симптоми често се формират при хора, ангажирани с активен физически или психически труд.

Въпреки това, страничните ефекти на лекарството са малки, така че той може да се използва като мускулен релаксант за елиминиране на патологичните симптоми на главния синдром в областта на ноктите, храстите, челото.

Терапевтичният ефект на приемането на не-шипи идва бързо, така че не можете да се съмнявате в ефективността на лекарството. За да се постигне максимална концентрация на дротаверин в кръвта, това отнема 10-12 минути. Ако прилагате лекарството интравенозно, ще се наблюдава положителен терапевтичен ефект за 3 минути.

Лекарството има малко противопоказания, така че често се използва срещу главоболие, но е забранено при заболявания на бъбреците, черния дроб и сърцето. Без drotaverina е трудно да забременеете, тъй като няма алтернатива на това.

Аналгин в комбинации

Има противопоказания. Преди да започнете приема, консултирайте се с лекар.

Всички ненаркотични аналгетици и нестероидни противовъзпалителни средства са тук.

Citramon се разглежда на отделна страница.

Задайте въпрос или оставете мнение относно лекарството (моля, не забравяйте да посочите името на лекарството в текста на съобщението).

Комбинирани препарати, съдържащи метамизол (Аналгин - Таблици намалена до) - метамизол натрий, ATC код (АТС) N02BB02:

Spazmalgon - инструкции за употреба. Наркотикът е рецепта, информацията е само за здравните специалисти!

Клинична и фармакологична група:

Фармакологично действие

Spazmoanalgetik комбиниран състав, комбинация от компоненти, която води до взаимно подобрение на тяхното фармакологично действие.

Метамизол натрий е аналгетик-антипиретик, производно на пиразолона. Има подчертан аналгетичен, антипиретичен и слаб противовъзпалителен ефект, механизмът на който е свързан с инхибирането на синтеза на простагландини.

Pitofenone Hydrochloride - Myotropic спазмолитично, има пряк ефект върху гладката мускулатура на вътрешните органи и причинява нейното отпускане (papaverinopodobnoe действие).

Фенпивериния бромид, представляващ m-holinoblokatorom, има допълнителен релаксиращ ефект върху гладките мускули.

Фармакокинетика

Засмукване и разпределение

След прилагане на / m, активните вещества на препарата бързо и до голяма степен се абсорбират от мястото на инжектиране. Свързването към плазмените протеини е 50-60%. Когато се приема в терапевтични дози, се екскретира в кърмата.

Метаболизъм и екскреция

Метамизол натрий се подлага на интензивно биотрансформация в черния дроб. Основните метаболити са 4-метиламиноантипирина, 4-формиломиноантипирина, 4-аминоантипирина и 4-ацетиламиноантипирина. Приблизително 20 допълнителни метаболита, включително производни на глюкоронова киселина, са идентифицирани. Основните четири метаболита се откриват в цереброспиналната течност. Той се екскретира главно чрез бъбреците.

Указания за употреба на препарата SPAZMALGON®

Слаб или умерено изразен синдром на болката със спазми на гладките мускули на вътрешните органи:

  • бъбречна колика, спазъм на уретера и пикочния мехур;
  • билиарни колики;
  • чревен колик;
  • билиарна дискинезия;
  • синдром на постхолецистектомия;
  • хроничен колит;
  • algomenorrhea;
  • заболявания на тазовите органи.

Дозировъчна схема на таблетната форма на препарата:

Възрастни и юноши над 15 години: 1-2 таблетки 2-3 пъти на ден, без дъвчене, изстискват малко количество течност.

  • 12-14 години: еднократна доза - 1 таблетка, максимална дневна доза - 6 таблетки (1,5 таблетки 4 пъти на ден).
  • 8-11 години: еднократна доза - 0,5 таблетки, максимална дневна доза - 4 таблетки (1 таблетка 4 пъти на ден).
  • 5-7 години: единична доза - 0,5 таблетки, максимална дневна доза - 2 таблетки (0,5 таблетки 4 пъти на ден).

Дозов режим на инжекционната форма на лекарството:

Възрастни инжектираха интрамускулно 2-5 ml разтвор 2-3 пъти на ден. Продължителността на курса на лечение се определя в зависимост от клиничната симптоматика и етиопатогенезата на заболяването, но не трябва да надвишава 5 дни.

Максималната дневна доза не трябва да надвишава 10 ml (съответно 5 g метамизол натрий).

При отсъствие на терапевтичен ефект, лекарството трябва да се преустанови, с добър или задоволителен ефект, да се премине към орално или ректално приложение.

Преди инжектирането на инжекционния разтвор, той трябва да се затопли в ръцете.

Страничен ефект

От пикочната система: нарушение на бъбречната функция, олигурия, анурия, протеинурия, интерстициален нефрит, оцветяване на урината в червено.

От страна на хематопоезата: агранулоцитоза, левкопения, тромбоцитопения.

Антихолинергични ефекти: сухота в устата, понижено изпотяване, пареза на настаняването, тахикардия, затруднено уриниране.

Алергични реакции: уртикария (включително конюнктивата и лигавиците на назофаринкса), ангиоедем; в редки случаи - злокачествен еритема мултиформе (синдром на Стивънс-Джонсън), токсична епидермална некролиза (синдром на Lyell), бронхоспазъм, анафилактичен шок.

Други: понижено кръвно налягане.

Местни реакции: инфилтрират на мястото на инжектиране.

Противопоказания за употребата на препарата SPAZMALGON®

  • потискане на хематопоезата в костния мозък;
  • тежко чернодробно увреждане;
  • тежка бъбречна недостатъчност;
  • дефицит на глюкоза-6-фосфат дехидрогеназа;
  • тахиаритмии;
  • тежка стенокардия;
  • сърдечна недостатъчност в етапа на декомпенсация;
  • ъгъл на затваряне на глаукома;
  • хиперплазия на простатата с клинични прояви;
  • чревна обструкция;
  • мегаколон;
  • колапс;
  • бременност (особено I и III триместър);
  • период на кърмене (кърмене);
  • деца под 5 години;
  • свръхчувствителност към лекарствените съставки и други пиразолонови производни.

Предпазни мерки, предписани за бъбречна или чернодробна недостатъчност, бронхиална астма, "аспирин триада" (бронхиална астма, уртикария, остър ринит, предизвикани от приемане на аспирин или други НСПВС), склонност към хипотония, повишена чувствителност към НСПВС.

Употребата на лекарството SPAZMALGON® по време на бременност и лактация

Противопоказна употреба на лекарството по време на бременност (особено в I и III триместър).

Ако е необходимо да използвате Spazmalgon по време на кърмене, кърменето трябва да бъде спряно за продължителността на приема на наркотици.

Заявление за нарушения на чернодробната функция

Внимание се предписва за нарушения на чернодробната функция. Противопоказно при тежка чернодробна недостатъчност.

Заявление за нарушения на бъбречната функция

Внимание се предписва за нарушения на бъбречната функция. Противопоказан при тежка бъбречна недостатъчност.

Специални инструкции

Ако има съмнение за агранулоцитоза или в присъствието на тромбоцитопения, лекарството трябва да бъде преустановено.

Използването на лекарството за облекчаване на остра болка в корема е неприемливо, докато не се изясни причината за заболяването.

Специално внимание трябва да се обърне, когато се прилагат повече от 2 ml разтвор (съществува риск от рязко понижение на кръвното налягане).

Въздействие върху способността за управление на превозни средства и управление на механизмите

Трябва да се внимава по време на лечението на водачи на превозни средства и лица, заети с потенциално опасни дейности, които изискват бързи физически и психически реакции.

свръх доза

Симптомите включват гадене, повръщане, гастралгия, олигурия, хипотермия, понижено кръвно налягане, тахикардия, световъртеж, шум в ушите, сънливост, делириум, нарушено съзнание, остър агранулоцитоза, хеморагичен синдром, остра бъбречна и / или чернодробна недостатъчност, конвулсии, парализа на дихателните мускули.

Лечение: стомашен лаваж, приемане на активен въглен, използване на разтвори на вода и сол, провеждане на принудителна диуреза, хемодиализа; с развитието на конвулсивен синдром - интравенозен диазепам и високоскоростни барбитурати.

Лекарствени взаимодействия

Противопоказна едновременна употреба с радиоактивни вещества, колоидни кръвни заместители и пеницилин.

При едновременното приложение на лекарството с циклоспорин концентрацията на лекарството в кръвта намалява.

При едновременното приложение на метамизол натрий, изместването от връзката с протеинови орални хипогликемични средства, индиректни антикоагуланти, GCS и индометацин повишава тяхната активност.

При едновременна употреба на фенилбутазон, барбитуратите и други индуктори на микрозомалните чернодробни ензими намаляват ефективността на метамизола натрий.

Когато се използва едновременно с други ненаркотични аналгетици, трициклични антидепресанти, перорални хормонални контрацептиви и алопуринол, токсичността може да бъде повишена.

При едновременното приложение на седативни и анксиолитици (транквиланти) се подобрява аналгетичният ефект на Spasmalgon.

При едновременна употреба на тиамазол и цитотоксични лекарства се увеличава риска от развитие на левкопения.

С едновременното използване на действието на лекарственото усилване кодеин, блокери на хистамин Н2 рецептора и пропранолол (бавно инактивиране).

При едновременна употреба на лекарства с миелотоксичен ефект се увеличава хематологичният ефект на Spasmalgon.

На съвместна среща с хистамин Н1 рецептор, бутирофенони, фенотиазини, трициклични антидепресанти, амантадин и хинидин може да увеличи т-антихолинергично действие.

Употребата заедно с хлорпромазин или други фенотиазинови производни може да доведе до развитие на тежка хипертермия.

При едновременно приложение, Spasmalgon увеличава ефектите на етанола.

Фармацевтично взаимодействие

Поради голямата вероятност за развитие на фармакологична несъвместимост, не трябва да го смесвате с други лекарства в същата спринцовка.

Условия за отпускане от аптеките

Наркотикът се освобождава по рецепта.

Условия за съхранение

Лекарството трябва да се съхранява на недостъпно за деца място, сухо, защитено от светлина, при температура не по-висока от 25 ° С. Срок на годност - 5 години.

Pentalgin - инструкции за употреба:

Клинична и фармакологична група:

Фармакологично действие

Комбинираният препарат има аналгетичен, противовъзпалителен, антиспазматичен, антипиретичен ефект.

Парацетамол - аналгетично-антипиретичен, има антипиретичен и аналгетичен ефект поради блокада на COX в централната нервна система и излагане на болкови центрове и терморегулация.

Naproksen - НСПВС има противовъзпалителни, аналгетични и антипиретични ефекти, свързани с неселективно потискане на COX активността, регулираща синтеза на простагландини.

Кофеин - психостимулиращ агент, причинява разширяване на кръвоносните съдове на скелетните мускули, сърцето, бъбреците; повишава психическото и физическото представяне, помага за премахване на умората и сънливостта; повишава пропускливостта на хистохематологичните бариери и увеличава бионаличността на ненаркотични аналгетици, като по този начин допринася за повишаване на терапевтичния ефект. Има тонизиращ ефект върху съдовете на мозъка.

Дротаверин - има миотропен антиспазмичен ефект, причинен от инхибиране на PDE 4, действа върху гладките мускули на стомашно-чревния тракт, жлъчните пътища, урогениталната система, съдовете.

Фенираминът е блокер на хистамин Н1 рецепторите. Има спазмолитичен и лек седативен ефект, намалява феномена на ексудация и също така подобрява аналгетичния ефект на парацетамол и напроксен.

Фармакокинетика

Не са налични данни за фармакокинетиката на Pentalgin®.

Индикации за употребата на PENTALGIN®

  • синдром на болка от различен произход, включващ болка в ставите, мускулите, ишиас, алгодисменорея, невралгия, зъбобол, главоболие (включително причинено от спазми на мозъчните съдове);
  • Синдром на болка, свързан със спазъм на гладките мускули, вкл. с хроничен холецистит, холелитиаза, синдром на постхолецистектомия, бъбречна колика;
  • Посттравматичен и следоперативен болков синдром, вкл. придружен от възпаление;
  • катарални заболявания, придружени от фебрилен синдром (като симптоматично лечение).

Дозов режим

Лекарството се дава перорално 1 таблетка 1-3 пъти на ден. Максималната дневна доза е 4 таблетки.

Продължителността на лечението е не повече от 3 дни като антипиретичен агент и не повече от 5 дни - като анестетик. Продължаване на лечението с лекарството е възможно само след консултация с лекар.

Не превишавайте посочените дози от лекарството.

Страничен ефект

Алергични реакции: кожен обрив, сърбеж, уртикария, ангиоедем.

От страна на хемопоетичната система: тромбоцитопения, левкопения, агранулоцитоза, анемия, метхемоглобинемия.

Отстрани на централната нервна система: възбуда, тревожност, повишени рефлекси, тремор, главоболие, нарушения на съня, замайване, намалена концентрация на внимание.

От сърдечно-съдовата система: палпитация, аритмия, повишено кръвно налягане.

От храносмилателната система: ерозивни и улцерозни лезии на стомашно-чревния тракт, гадене, повръщане, дискомфорт в епигастриума, коремна болка, запек, увредена чернодробна функция.

Отстрани на пикочната система: нарушение на бъбречната функция.

От сетивните органи: загуба на слуха, шум в ушите, повишено вътреочно налягане при пациенти с глаукома с затворен ъгъл.

Други: дерматит, тахипнея (бърза дишане).

Ако някоя от нежеланите лекарствени реакции, посочени в ръководството, се влоши или пациентът забележи други нежелани реакции, които не са изброени в инструкциите, той трябва да информира лекаря за това.

Противопоказания за употребата на PENTALGIN®

  • ерозивни и улцерозни лезии на стомашно-чревния тракт (във фазата на обостряне);
  • стомашно-чревно кървене;
  • пълна или непълна комбинация от бронхиална астма, повтаряща се назална полипоза и парасанални синуси и непоносимост към ацетилсалицилова киселина или други НСПВС (включително при анамнеза);
  • тежко чернодробно увреждане;
  • тежка бъбречна недостатъчност;
  • потискане на хематопоезата в костния мозък;
  • състояние след аортокоронарен байпас;
  • тежки органични заболявания на сърдечно-съдовата система (включително остър миокарден инфаркт);
  • пароксизмална тахикардия;
  • честият вентрикуларен екстрасистол;
  • тежка артериална хипертония;
  • хиперкалиемия;
  • бременност;
  • период на кърмене (кърмене);
  • деца и подрастващи под 18 години;
  • свръхчувствителност към компонентите на лекарството.

Предпазни мерки трябва да се използва при пациенти с мозъчно-съдова болест, захарен диабет, периферно артериално заболяване, язвени заболявания на стомашно-чревния тракт в историята, бъбречна и чернодробна недостатъчност лека до умерена тежест, вирусен хепатит, алкохолно чернодробно заболяване, доброкачествена хипербилирубинемия (синдром на Gilbert, Dubina- Johnson и ротор), епилепсия, тенденцията за припадъци, липса на глюкозо-6-фосфат дехидрогеназа, при пациенти в напреднала възраст. Във всеки от тези заболявания и състояния на пациента, преди да използвате продукта, трябва да се обърнат към лекар.

Употреба на PENTALGIN® по време на бременност и кърмене

Противопоказна употреба на лекарството по време на бременност и кърмене (кърмене).

Заявление за нарушения на чернодробната функция

Противопоказно при тежка чернодробна недостатъчност.

Заявление за нарушения на бъбречната функция

Противопоказан при пациенти с тежка бъбречна недостатъчност.

Специални инструкции

Да се ​​избягва едновременното приложение на Pentalgin® с други продукти, съдържащи парацетамол и / или НСПВС, както и с лекарства за облекчаване на студ, грип и назална конгестия.

При употреба на Pentalgin® за повече от 5-7 дни е необходимо да се проследяват параметрите на периферната кръв и функционалното състояние на черния дроб.

Парацетамолът нарушава резултатите от лабораторните изследвания на глюкозата и пикочната киселина в кръвната плазма.

Ако е необходимо да се определят 17-кетостероидите, Pentalgin® трябва да се прекрати 48 часа преди теста. Трябва да се има предвид, че напроксен увеличава времето на кървене.

Ефектът на кофеина върху ЦНС зависи от вида на нервната система и може да се прояви както чрез възбуждане, така и чрез инхибиране на по-висока нервна активност.

По време на лечението пациентът трябва да избягва да пие алкохол.

Въздействие върху способността за управление на превозни средства и управление на механизмите

В някои случаи може да се понижи концентрацията на вниманието и скоростта на психомоторни реакции, така че периодът на лечение, пациентът трябва да бъдете внимателни, когато шофирате превозни средства и заемането на други потенциално рискови дейности, които изискват висока концентрация и реакции психомоторна скорост.

свръх доза

Симптоми: бледа кожа, анорексия (липса на апетит), коремна болка, гадене, повръщане, стомашно-чревно кървене, възбуда, безпокойство, объркване, тахикардия, аритмия, хипертермия (повишена телесна температура), често уриниране, главоболие, тремор или мускулни спазми; гърчове, повишаване на чернодробните трансаминази, gepatonekroz, повишено протромбиново време. Симптомите на чернодробната дисфункция може да се появят 12-48 часа след предозиране. При тежко предозиране се развива чернодробна недостатъчност с прогресивна енцефалопатия, кома, смърт; остра бъбречна недостатъчност с тубуларна некроза; аритмия, панкреатит. Ако имате подозрение за предозиране, незабавно потърсете медицинска помощ.

Лечение: стомашна промивка, последвана от активен въглен. Специфичен антидот за отравяне с парацетамол е ацетилцистеин. Въвеждането на ацетилцистеин е важно 8 часа след приемането на парацетамол. При гастроинтестинално кървене е необходимо да се прилагат антиациди и да се изплакне стомаха с ледено студен 0,9% разтвор на натриев хлорид; поддържане на вентилация и окисляване; с епилептични припадъци - интравенозно приложение на диазепам; поддържане на баланса на течностите и солите.

Лекарствени взаимодействия

Докато допускане Pentalgin® с барбитурати, трициклични антидепресанти, рифампицин, етанол увеличава риска от хепатотоксичност (тези комбинации трябва да се избягва).

Парацетамол увеличава ефекта на антикоагулантите на косвеното действие и намалява ефективността на урикосуричните лекарства.

Дългосрочната употреба на барбитурати намалява ефективността на парацетамол.

При едновременното приложение на парацетамол с етанол се увеличава риска от остър панкреатит.

Инхибиторите на микрозомалното окисляване (включително циметидин) намаляват риска от хепатотоксични ефекти на парацетамол.

Дифлунизал увеличава плазмената концентрация на парацетамол с 50%, което повишава риска от хепатотоксичност.

Naproxen е в състояние да доведе до намаляване на диуретичен ефект на фуроземид, усилване на ефекта на непреки антикоагуланти, сулфонамиди и увеличава токсичността на метотрексат, намалява отделянето на литий и увеличава неговата концентрация в кръвната плазма.

При съвместното прилагане на кофеин и барбитурати, примидон, антиконвулсанти (хидантоинови производни, особено фенитоин) може да увеличи метаболитния клирънс и повишена кофеин; по време на приема на кофеин и циметидин, орални контрацептиви, дисулфирам, ципрофлоксацин, норфлоксацин - намаляване на кофеин метаболизъм в черния дроб (забавя неговото оформяне и повишаване на концентрацията на кръвта).

Едновременната употреба на напитки, съдържащи кофеин и други стимулатори на ЦНС, може да доведе до прекомерно стимулиране на ЦНС.

При едновременното приложение на дротаверин може да се отслаби антипаркинсоновия ефект на леводопа.

При едновременното приложение на фениламин с транквиланти, хипнотици, МАО инхибитори, етанол, е възможно да се увеличи инхибиращият ефект върху централната нервна система.

Условия за отпускане от аптеките

Лекарството е одобрено за използване като извънборсов продукт.

Условия за съхранение

Лекарството трябва да се съхранява на място, недостъпно за деца, да е сухо, защитено от светлина при температура не по-висока от 25 ° С. Срок на годност - 2 години.

Andipal - инструкции за употреба:

Фармакологично действие

Комбинираното лекарство има съдоразширяващ, аналгетичен, спазмолитичен и седативен ефект.

свидетелство

синдром на болка, свързана с периферна артериална спазми, стомашно-чревни гладки мускули, мозъчните съдове; артериална хипертония.

Дозов режим

Вътре, 1 таблетка 2-3 пъти на ден

Страничен ефект

Алергични реакции, сънливост, редукционни реакции психомоторна скорост, гадене, констипация, понижено кръвно налягане, левкопения, агранулоцитоза, черен дроб / бъбречна функция.

Противопоказания

Свръхчувствителност изразена бъбречна / чернодробна недостатъчност, дефицит на глюкозо-6-фосфат дехидрогеназа, кръвни заболявания, тахиаритмия, тежка ангина, декомпенсирана хронична сърдечна недостатъчност, глаукома със затворен ъгъл, хиперплазия на простатата, чревна обструкция, мегаколон, бременност, лактация, детска възраст (до 8 години ).

Приложение по време на бременност и лактация

Противопоказан при бременност и кърмене (кърмене).

Заявление за нарушения на чернодробната функция

Противопоказно при тежка чернодробна недостатъчност.

Заявление за нарушения на бъбречната функция

Противопоказан при тежка бъбречна недостатъчност.

Специални инструкции

При дълго (повече от 7 дни) е необходим контрол върху приложението на картина на периферна кръв и функционален статус на черния дроб.

Въздействие върху способността за управление на превозни средства и управление на механизмите

По време на лечението е необходимо да се въздържат от извършване на потенциално опасни дейности, които изискват висока концентрация на внимание и скорост на психомоторни реакции.

Лекарствени взаимодействия

Подобрява хипотензивните ефекти на нитрати, блокери на калциевите канали бавно, бета-блокери, ganglioblokatorov, диуретици (включително фуроземид, хидрохлоротиазид), myotropic спазмолитици.

Взаимно увеличаване на риска от нежелани реакции, когато се използва едновременно с наркотични аналгетици.

Адсорбентите, стимулиращите лекарства, обвиващите лекарства намаляват абсорбцията на лекарството от храносмилателния тракт.

spazmalgon

Днес нашето внимание предлага широка гама от различни лекарства от много видове заболявания и болки. Рекламните болкоуспокояващи обещават чудо, незабавно облекчение от неприятни и понякога болезнени усещания. Едно от вече рекламираните и достъпни лекарства без рецепта е спасмалгон за главоболие. Но често рекламата не разказва всички детайли, плюсове и минуси. Следователно, такива моменти изискват специално запознаване с тях.

Какво представлява spasmogalgon и как действа?

Той е синтетичен аналгетик, антиспазмичен с широк спектър на действие. Той се приема с много видове болки, при които има спазъм на мускулите и кръвоносните съдове, особено с главоболие. Известно е, че главата може да се разболее от различни причини, но по-често от напрежение, възбуда, настинки, мигрени, натиск, махмурлук. Когато нервите на спазмите завършват по стените на съдовете, самите съдове са сгъстени, слабо течаща кръв. Също така се произвеждат вещества, които предизвикват оток на тъканите, които обграждат нервните влакна.

Spasmalgon съдържа три компонента:

  • метамезол натрий, това е аналгин, който има нестероиден противовъзпалителен ефект, елиминира микроедем, треска и е основното активно вещество;
  • хидрохлоридът пилофенон помага за облекчаване на вазоспазма и гладкия мускул;
  • фенпиривиум бромид отпуска плавните мускули и блокира импулсите, изпратени до мозъка.

Ако използвате ненаркотични антиспазматични средства с главоболие, знайте, че много аналози съдържат едни и същи и подобни компоненти. Тъй като спасмалкон бързо се утвърди като отличен болкоуспокояващ, действайки бързо и екстензивно, много фирми мислят за производство на продукти с подобен ефект, но с различни дози от тези или други компоненти. Затова, за да намерите подходящо за себе си и за цената, внимателно прочетете инструкциите, попитайте фармацевтите във фармацията, доктора.

Кога и как да приемате spasmalgon

Преди всичко трябва да вземете предвид възрастта, теглото, силата и причината за болката. В зависимост от това се избира дозата. Инструкциите за употребата на лекарството показват, че е желателно еднократно да се приема това лекарство, тъй като то не е лекарствено, а само симптоматично, а ефектът му не е насочен към продължителна употреба.

Препоръчваната доза е 1-2 таблетки до три пъти дневно. Таблетката се поглъща, не се дъвква и се измива с вода. Препоръчително е да се направи това след хранене, тъй като всички болкоуспокояващи създават доста агресивна среда и по този начин раздразнят стените на стомаха. Не забравяйте също, че пиенето на алкохол с антиспазматични средства за подобряване на ефекта е много опасно, тъй като това може да доведе до общо непредвидими последици. И в случая на спаспамагона, алкохолът е строго забранен. Помислете за това, дори ако приемате тинктура от тинктури и препарати, съдържащи алкохол.

Друга характеристика на лекарството е, че спасмалкон леко понижава кръвното налягане. Ето защо, ако главоболието е причинено от повишен натиск, махмурлук, прекомерно изпотяване, то и приемането му също ще помогне да се справим с този проблем. Но ако главоболието е причинено от инфекция, нарушение на церебралната циркулация, вътречерепно налягане, тогава приемът трябва да бъде изоставен и да се изберат други подходящи лекарства. Естествено, това може да се направи само от лекар след всички необходими изследвания.

Spazmalgon се произвежда не само в таблетки, но и в ампули за инжекции. И ако едно хапче, взето с пълен стомах, може да започне да действа от 20 минути на час, тогава инжекцията е много по-бързо да донесе облекчение - от 5 минути до 20 часа.
Както всяко друго лекарство, спасмалгон има своите противопоказания - прочетете го в инструкциите за употреба.

Плюсове и минуси

+ Подходящ за премахване на всякакъв вид болка, включително много главоболия, особено остри и много силни.
+ Не изисква специални условия на приемане.
- Не използвайте твърде често и дълго. Това може да влоши съществуващите проблеми със сърцето, стомаха и дуоденалната язва, да предизвика алергии и гадене.
- Не се препоръчва употребата на деца под 15-годишна възраст, за да се избегне развитието на мозъка и черния дроб, с изключение на случаите на спешна помощ.
- Не използвайте с непоносимост към аналгин.
- Компонентите на лекарството се абсорбират от плацентата и майчиното мляко от майката до бебето.

Някои хора не използват аналгетици по принцип, вярвайки, че допълнителният принос в тялото на "всяка химия" няма да бъде от полза и само ще усложни състоянието. Междувременно, страданието не е полезно и понякога много вредно, защото засяга сърцето, кръвоносните съдове и нервната система. Ето защо, ако внезапно имате главоболие и знаете, че това не е студено и не е проблем с кръвоносните съдове, spasmalgone ще ви помогне да се справите с болезнени усещания.

Изцеление на сърцето

онлайн директория

Спазмагон или кетанов е по-добре

Главоболието, което започна в неподходящо време, не само може значително да влоши настроението, но и да повлияе на качеството на извършената работа. Какво да направите, ако нападението е изпреварено внезапно и лекарят не може да кандидатства? Как да премахнете главоболието?

Защо не можете да понесете главоболие

Много от тях се страхуват да вземат болкоуспокояващи, защото вярват, че лекарствата са вредни за здравето. Това поведение е типично както за мъжете, така и за жените. Но всъщност е много по-опасно тялото да не приема лекарства, а нуждата да издържи болка.

Когато възникне главоболие:

  • повишено кръвно налягане;
  • увеличаване на нивото на производство на адреналин;
  • повишен сърдечен ритъм.

Ако не употребявате незабавно медикаменти, можете да създадете затворен цикъл: ефектите от болката ще причинят нови фактори, които причиняват болка. Например:

  1. Спаз на кръвоносните съдове причини главоболие.
  2. Главоболието е довело до увеличаване на количеството произведен адреналин.
  3. Адреналинът предизвиква вазоспазъм.

Главоболие, което не е обърнато внимание, с изключение на очевидния дискомфорт, е изпълнено със сериозни последици за здравето. Това е опасно поради следните причини:

  • може да предизвика развитие на сърдечни заболявания и съдови проблеми;
  • е способен да провокира физиологични промени в клетките на тялото;
  • унищожава мозъчните клетки и нервните окончания;
  • може да отиде в хроничната;
  • повишава чувството на тревожност, провокира промени в настроението, депресивни състояния.

Според статистиката за хоспитализация, 5 от 10 души, страдащи от главоболие, са отговорни. Въпреки че такива заболявания често се дължат на прекомерно изчервяване или настинка, трябва да се знае, че всяка болка може да е признак за сериозно заболяване, така че е по-добре да бъдете изследвани в болница.

Когато един лекар не може да направи без

В случай на болка:

тогава това е мигрена. Това често е симптом на опасни заболявания, например мозъчен тумор или менингит. Също така е необходимо да се обърне внимание на постоянно главоболие, което се разраства и не преминава след прием на лекарства. Често неразположението се съпровожда от гадене, загуба на съзнание или замаяност. Посещението на лекар с такава болка е задължително.

Какво да правим с главоболие

Какво да пия от главоболие

Най-лесният начин да се почувствате по-добре е да вземете хапче. Ненаркотични аналгетици за главоболие в кратък период от време се справят с остри атаки. Също така, употребата на нестероидни противовъзпалителни лекарства е широко разпространена.

Аналгин за главоболие

"Analgin" - един от най-популярните лекарства за болка. Това се улеснява от ниската цена, продажбите без рецепта, както и от ефективността на действието. Можете да приемате "Аналгин" 1 таблетка два пъти или три пъти дневно. Важно е да запомните, че подобно на останалите аналгетици, това лекарство не се пие на празен стомах.

Лекарството е противопоказано при:

Между другото, в европейските страни "Analgin" не се използва. Медицински изследвания доказват, че приемането на това лекарство може да предизвика анафилактичен шок, агранулоцитоза, алергични реакции. За да не рискувате собственото си здраве, можете да замените "Analgin" със същите ефективни за главоболие "Ибупрофен", "Диафен", "Calfagin", "Analfen".

Цитрамон от главоболие

Citramon е евтино, бързодействащо лекарство, което облекчава главоболието. Можете да го приемате сами, но не повече от 8 таблетки на ден. Сред противопоказанията:

  • хемофилия;
  • проблеми с артериалното налягане;
  • бъбречни и чернодробни заболявания;
  • улцерозни заболявания.

Жените в бременност "Citramon" трябва да се използват само с разрешение на лекар.

Спазмалгон от главоболие

"Спазмалгон" се отнася до комбинирани аналгетици. Наркотикът се счита за един от най-ефективните за облекчаване на главоболието. Възрастни може да приемат лекарството 1 таблетка три пъти дневно. С грижа давайте "Spazmalgon" на деца от 6 години - 0,5 таблетки. Бременните жени могат да се отърват от главоболие с това лекарство само с разрешение на лекар.

  • бъбречно и чернодробно увреждане;
  • чревна обструкция;
  • тахиаритмии;
  • ъгъл на запушване глаукома.

"Спасмалгон" не може да се комбинира с алкохол. Също така, поради ефекта върху нервната система, лекарството трябва внимателно да се прилага при хора, работещи с опасни механизми.

Nyaz от главоболие

Под формата на таблетки "Nyz" се приема след хранене. Лекарството е ефективно за главоболие, но е противопоказано в следните случаи:

  • бременност;
  • заболявания, свързани с храносмилането;
  • чернодробна или бъбречна недостатъчност.

Максималната доза е 100 mg два пъти дневно.

Нурофен от главоболие

"Нурофен" е валиден за 10-15 минути. При главоболие е по-добре да приемете "Nurofen PLUS", който не само премахва болката, но и облекчава съпътстващите симптоми като гадене и непоносимост към силните звуци. Лекарството е противопоказано при:

  • очни заболявания;
  • диатеза;
  • нарушения на кръвосъсирването;
  • понижен слух;
  • чернодробна или бъбречна недостатъчност;
  • края на бременността и периода на кърмене;
  • бронхиална астма.

От главоболието "Nurofen" може да се използва не повече от 3 дни. Ако болката не мине, трябва да отидете в болницата.

Кетанов от главоболие

"Кетанов" е силна упойка, която обикновено се използва за фрактури. Сред противопоказанията за употреба:

  • бременност и кърмене;
  • бъбречна недостатъчност;
  • стомашна язва;
  • възрастта е по-малка от 16 години;
  • бронхиална астма.

Нежеланите реакции на лекарството включват гадене, повръщане, сухота в устата, болка в корема и др. Понякога главата ми боли толкова много, че е по-лесно да пие хапче, но за това не се препоръчва да използваш кетанов.

Кеторол от главоболие

"Ketorol" - лекарство, характеризиращо се със силен аналгетичен ефект. Обикновено се използва за облекчаване на болката в следоперативния период и при пациенти с онкология. Лекарството е противопоказано, когато:

  • възраст под 16 години;
  • бременност;
  • пептични язви;
  • ангиоедем;
  • хиповолемия;
  • остри заболявания на храносмилателната система;
  • бъбречна или чернодробна недостатъчност.

Също така, Ketorol се характеризира с нежелани реакции: сънливост, психоза, главоболие, спазми, замаяност. Редовната употреба на лекарството може да причини язва на стомаха. Като лекарство за главоболието "Ketorol" не се препоръчва от повечето лекари.

Масаж на главата от главоболие

Масажът подобрява кръвообращението и облекчава спазмите. Можете да намалите броя на атаките на главоболие и да намалите интензитета им два пъти, ако масажирате поне 3 пъти седмично.

Масажът се извършва в легнало положение и включва такива "упражнения":

  1. Сгънете една длан в една, поставете ги в центъра на челото. Преместване наляво и надясно.
  2. Поставете дланите по страните на главата (трябва да има палец близо до ухото). Преместване нагоре и надолу.
  3. Дясна длан, за да се държи от брадичката до гърдите на врата вляво, а лявата длан - вдясно.
  4. Масажи ребрата на дланите на гърба на главата отгоре надолу.
  5. Разтрийте скалпа с пръсти.

След това можете да легнете за няколко минути в мълчание.

Акупресура с главоболие

Същността на тази древна техника е внимателно да влияе върху някои точки, за да се подобри състоянието на тялото. Първо, трябва да се научите как да намерите масажни точки от главоболие с помощта на пропорционални сегменти - цунамито. Те се идентифицират поотделно, както следва:

  1. Огънете средния пръст, погледнете го отстрани.
  2. Измерете разстоянието между външните краища на гънките, които се появяват в сгънато положение (1 tsun).

Жените извършват такава "операция" от дясната ръка, а мъжете - отляво.

В бъдеще се препоръчва да се използва въже, върху което се измерват 10-12 цуна: така че ще бъде много по-лесно да намерите точки от главоболието. Вниманието не боли: има области, в които безмилостно "потупване" категорично невъзможно.

Редовното масажиране на т. Нар. Точки от 1-ва група намалява главоболието, причинено от заболявания на вътрешните органи или свръхексплоатация. Точките "Изчисляване" могат да бъдат както следва:

Всяка от точките е симетрична. По време на масаж на точка 2, не трябва да докосвате пулсиращата артерия. При натискане на точка 5 се появява шум в ушите ви. Точки 12 и 13 не могат да се масажират сами: трябва да "начертаете" помощник.

Предварително е по-добре да се изследва за наличието на противопоказания. Точковият масаж не се препоръчва за:

  • ракови заболявания;
  • повишена температура;
  • мозъчни тумори.

Първият път, когато трябва да направите тази процедура с професионалист. Трябва да се разбере, че масаж, изпълнен от неопитен майстор, е опасен за здравето.

Народни средства за защита

Билкови инфузии

Отлично се справяте с главоболието тинктура на лечебни билки. Най-популярните и ефективни рецепти:

  • 1 супена лъжица. л. Жълт кантарион излива вряла вода. Пийте 1/3 чаша преди хранене;
  • 1 супена лъжица. л. цветя от лайка и изсипете вода и кипете в продължение на 5 минути. Получете получената бульон да се влива в продължение на поне 20 минути. и го опънете. Това домашно лекарство трябва да се приема 1/3 чаша след хранене;
  • Пригответе смес от сухи билки, детелина, детелина и бели люляци в пропорции 4: 4: 2. Вземете 2 супени лъжици. л. на сместа, изсипете вряла вода. Щам след 30 минути. Пийте бульон 5 пъти на ден за 0, 5 чаши.

Картофено "капаче"

Този метод изисква известно време, но според онези, които са го опитали сами, това се оказва много ефективно за главоболие. Ще ви трябва:

  • 50 ml мляко;
  • 1 кг картофи;
  • тънка памучна тъкан.
  1. Настържете картофите.
  2. Напълнете полученото мляко с мляко.
  3. Добре е да се смесва всичко.
  4. Изчакайте около 25 минути.
  5. Изстискайте кашата и я "разнесейте" върху плата с тънък слой.
  6. 2 часа преди лягане, поставете на картофена "капачка" на главата си, "фиксирай" истинска козина или вълнена шапка.

Процедурата се провежда всеки ден. За да забравите за главоболие, достатъчно е да прекарате 10 сесии.

компреси

Не отнема време и ресурс-консумират начин да се отървете от главоболие е да се прилага компрес:

  • Мляко кърпа в смес от оцет и зехтин (1: 1);
  • навлажнете памучния плат в студена вода;
  • завъртете няколко парчета лед в салфетка;
  • навлажнете памучния плат с оцет.

необикновено

За да преминете главоболието, трябва да се прикрепите към челото, храстите или старите медни монети. Болката изчезва в рамките на 15 минути. Но този метод не винаги работи: медта не отговаря на всички.

Можете също така да премахнете главоболието, като натиснете срещу челото на студеното стъкло. Възможно е такъв прост метод на лечение да бъде по-ефективен от болкоуспокояващите.

Главоболието винаги създава неудобства. Но да се отървете от него е много проста: подходящи таблетки, лек масаж или вкусен билков чай ​​- и неразположението, както преди. И колко красив е животът, когато всички болезнени чувства изчезнат!

Здравето на главата си Подготовка Какво е по-добре Ketorol или Ketanov.What наркотици да избирате

Какво е по-добре Ketorol или Ketanov.What лекарство да изберете

Днес много хора не смятат за необходимо да ходят на лекаря по всякакви причини. От кашлица има смес, от възпаление - антибиотици и от болка - анестезиращо. Да се ​​лекува вкъщи "по аналогия" стана навик. Но винаги ли е правилно да използвате познати наркотици?

Разбира се, не по всички причини, има смисъл да отидете в болницата. Но все пак, болката е просто симптом, а причините за този симптом могат да бъдат всичко. И без медицински изследвания, такива причини са много трудни за идентифициране.

Въпреки това, ако причината вече е идентифицирана, независимото използване на болкоуспокояващи лекарства не носи опасност. Но трябва да сте в състояние да изберете правилния наркотик, който е необходим във всеки отделен случай.

Кетанов и Кеторол са обезболяващи. Такива лекарства вече са се установили във всеки лекарствен кабинет във всеки дом. Обезболяващо ни спасява от много различни видове болка - зъбобол, главоболие, болка, травми, фрактури... Но не всички лекарства са еднакво ефективни при премахването на всички видове болкови синдроми: един може да помогне с главоболие, но е напълно безполезен за зъбобол.

Съществува и проблемът, че много лекарства имат много сходни имена. И случайно обърквайки няколко писма, можете да получите лекарство в аптеката, което ще бъде неефективно с конкретен симптом.

Кетанов или Кеторол: какво да избереш

Преди всичко, двете лекарства са болкоуспокояващи, нестероидни и противовъзпалителни. Те работят целенасочено, за да намалят синдрома на болката, да премахнат спазмите на гладките мускули.

И двата тези препарата имат едно активно вещество в състава си, но в различна дозировка. Между другото, в Ketanov дозата на активното вещество е по-висока от тази в Ketorol, поради което това лекарство е по-силно в своя ефект.

Двете лекарства се предлагат под формата на таблетки с покритие. Прилича на бели кръгли, леко изпъкнали таблетки в черупка с гравирани букви. Писмата на таблетките са различни, така че не можете да смесвате привидно идентичните лекарства.

Поради високата концентрация на активната съставка Кетанов е подходящ за елиминиране на най-тежките болки. Това се отнася главно до зъбобол. Например, много често Кетанов се предписва на пациенти, които са били отстранени от болен зъб. Особено силни болкоуспокоителни са необходими при отстраняване на зъби от мъдрост, поради факта, че корените на тези зъби се вкарват дълбоко в челюстта. Лекувайте такива рани в венците за дълго време и болезнено, аналгетично лечение е абсолютно необходимо.

Кетанов е много ефективен при менструалната болка. Момичетата с подчертани спазми по време на менструалния цикъл показват употребата на кетани за облекчаване на болка и спазми на вътрешните коремни мускули. Кетанов действа много бързо и лесно облекчава спазмите.

С главоболие е по-добре да използвате Ketorol, тъй като той действа по-мек и главоболието не винаги е много силно. За да се избегне свикването на силни наркотици, е по-добре да започнете лечение за симптоми на болка с по-слаби лекарства, разбира се, когато е възможно. Между другото, това правило не се прилага при атаки срещу мигрена. В този случай е по-добре да вземем Кетанов, но с особено тежки атаки и може би не е достатъчно.

Ketorol е по-безопасен за кърмещи и бременни жени, в това е безспорен плюс. Той Ketorol може да се използва от кърмещи майки по време на болка, докато се храни с бебето. Употребата на това лекарство за болка не уврежда детето.

При леки вътрешни наранявания е желателно да се използва Ketorol като най-лек аналгетик. Но при сложни фрактури, изгаряния и силни наранявания, по-добре е да приложите Кетанов. Лекарството Кетор, когато се използва, засяга тромбоцитите в кръвта на пациента. Със своето активно вещество причинява тромбоцитите да се "слепят" заедно с кървене, което има благоприятен ефект върху лечението на рани.

Кетанов, от своя страна, може да се похвали с отличен противовъзпалителен ефект. Научни доказателства показват, че Ketanov усвоява от човешкото тяло по-добро и по-бързо, освен това, тя е максималната концентрация на активното вещество в кръвта, в сравнение с други лекарства.

Но с цялата очевидна висока ефективност Кетанов има голям брой противопоказания и странични ефекти. Сред тях: главоболие, екзема, запек, диария, метеоризъм, подуване, повишено кръвно налягане и много, много повече. Противопоказания за това лекарство, както вече споменахме по-рано, изобилстват, така че преди да предприемете самолечение, трябва внимателно да прочетете инструкциите за това лекарство.

Да се ​​използват самостоятелно и неконтролирани лекарства, разбира се, е нежелателно. Използването на каквито и да било лекарства, дори и такива "безобидни", като болкоуспокояващи без подходящи мерки за отговорност, зачитането на правилната дозировка и медицинска помощ - заетост не е защитена. Дори такива лекарства имат множество противопоказания, сред които често срещани хронични заболявания.

Може да е по-добре да отидеш на лекар за пореден път да изберем заедно най-удобният начин за лечение или премахване на болка, отколкото да се доверят на късмет и руски език "може би". Неправилното приемане на лекарства може да влоши състоянието. Здравето е по-ценно от времето, прекарано.

Спаган или Спазмалгон - какво е по-добре?

Мигрена засяга около 12% от световното население и само обичайното главоболие, което изпитват всички. Въпреки че в обикновен език ние казваме, че главата боли, всъщност болезнените сигнали не възникват в мозъка. Болката идва от нервните окончания, разположени в кръвоносните съдове, мускулите, лигавиците, периферните нерви на главата и шията. Смята се, че главоболието не е опасно, но всеки знае колко е неприятно и може постоянно да изтръгне човек от активния живот.

За да се предотврати това, се създава широк спектър от болкоуспокояващи. В аптеката можете да получите избор от популярни наркотици Spazgan или Spazmalgon. Нека да разгледаме кратък преглед, Какво е Spazgan се различава от Spazmalgon.

Има противопоказания, които се прилагат чрез консултация с лекар

Спаган и Спазмалгон - различия

Лекарствата принадлежат към групата на спазмоанализациите, т.е. вещества, които засягат както мускулатурата, така и процеса на предаване на сигнала за болка. Всъщност можем да кажем, че Спаган и Спазмалгон са същите, тъй като съставът на действащите компоненти е еднакъв за тях. И двата лекарства съдържат аналгетичния метамизол. m-holinoblokator fenpiverinium и spasmolytic pituopenone. Концентрациите на активните вещества в препаратите също не са различни.

Spazgan се произвежда от индийската компания Wockhardt Limited, а Spazmalgon е българската фирма Софарма АД. Spaggan и Spazmalgon имат две форми на освобождаване:

Как действат Spazgan и Spazmalgon?

Метамизолът е производно на 5-пиразолон, който притежава едновременно:

  • аналгетик,
  • антипиретици,
  • антиспазматично действие.

Тъй като това вещество е въведено в терапевтичната практика още през 1922 г., то е широко признато. Ефективността на аналгетичния ефект на метамизола е доказана в много случаи, включително постоперативна болка, зъбна и главоболие.

Метамизолът е силно хидрофилно съединение, поради което е в състояние бързо да прояви своя аналгетичен ефект (от 20 до 45 минути след приложението). Механизмът на действие на това вещество включва два начина - периферен и централен. Метамизол прави нечувствителни ноцицептори (болкови рецептори) в периферията и активира енкефалин-продуциращи клетки в областта на мозъка, отговорен за предаване на усещане на болката сигнали.

Най-често това е спазъм, а не директна тъканна увреда, която причинява болезнени усещания. Fenpiverinia bromide и pitopenon ефект релаксиращ ефект върху гладките мускули на тялото, което помага да се отървете от спазми, а оттам и причините за болката.

Spasgan или Spasmalgon за главоболие?

Spazgan или Spaspzalgon, какво по-добре облекчава главоболието? Тъй като в тези лекарства съдържанието на метамизол по отношение на една таблетка е еквивалентно, техният терапевтичен ефект трябва да бъде един и същ. Не забравяйте обаче, че са възможни отделни реакции на помощните вещества, чийто състав е различен между препаратите.

В клинични проучвания показват, че 0.5 грама метамизол (а именно, съдържащи се в една таблетка) е достатъчно за облекчаване на главоболие атака вече след 30 минути след прилагане. Интересното е, че няма голяма разлика между дози от 0,5 или 1 g метамизол. Това означава, че при главоболие не е необходимо незабавно да приемате 2 таблетки. ще помогне и едно, особено когато предозирането на лекарството може да бъде нарушение на хематопоезата. По същата причина Spazmalgon, Spazgan и други метамизол-съдържащи средства не трябва да се приемат (често) редовно.

И двете лекарства имат противопоказания, включително сърдечни заболявания, бременност, лактация, възраст на децата. Преди да вземете курса, непременно прочетете пълния списък на противопоказанията в ръководството.

Което е по-евтино: Spazgan или Spazmalgon?

Ако сравните цената на лекарствата Spazmalgon и Spazgan, разликата в цената ще бъде незначителна. 20 таблетки Spazgan струва от 98 до 125 рубли. и Spazmalgona - от 145 до 165 рубли.

Гласуване и обратна връзка

Източници: Все още няма коментари!

тема отговори последно съобщение Устройство "Bioactivator" - рецензии 34 Dima
Сряда, 06 Януари 2012 16:41 Лекарства за подобряване на паметта 77 Anya
01/05/2018 20:17 изцапа Финангел с гърба на 173 полина
04.01.2018 23:54 Престана да пуши - лошо здравословно състояние 55 Дима
01/02/2018 20:44 Къде да купя спортна напитка в Москва? 59 Антон
01/01/2018 15:06 Промяна на цвета на очите с 40-годишна възраст За очите
30.12.2017 09:24 Слабост и студенина след отравяне 29 Evgenia8686
12/29/2012 10:50 PM CJSC MCC 10 Catti
28.12.2017 17:10 Заслужава ли си да сложите скоби? 21 Виктория
Изберете лекарство за акне 15 Аля
12/2/2012 20:04 Къде да лекуваме зъбите евтино 339 Лилия
12/26/2017 19:47 Здравословно лице, случайно заразено с ХИВ 2 Anidag
26.12.2017 14:12 Статия "Няма СПИН" 61 Анидаг
12/26/2012 2:09 PM Био-клиника, споделяне на отзиви 1 Mary86
12/26/2017 12:31 Не мога да издърпам обектива от очите ми
12/26/2017 00:44 Опасността от коронарна ангиография за възрастен човек 13 Анна Сергеевна
12/25/2017 18:48 Прегледи на Oxy център (Краснодар) 9 Ritta
Червени и сухи очи 10 Марина
12/25/2017 10:28 Почукайте косата на супер-лепило 23 Jaicob
12/25/2017 07:58 Болка встрани след удар 24 Алексей
12.12.2017 13:11 За да намалите белезите от акне 10 Vanesca
12/23/2017 18:51 Летаргия, тежка сънливост 21 Карина
12/22/2017 18:06 Как да се отървем от deja vu 9 Temka
12/22/2017 10:54 Паразити: диагностика, разпространение, лечение, последствия 22 Нат
21.12.2017 16:05 Какви рани се лекуват по-бързо - разцепени или нарязани 20 курва
12.12.2017 15:17 Какво да пиеш с махмурлук 9 Игор
12/21/2017 13:58 Добив на зъби и болнично лечение 26 Силвира
12/21/2017 12:20 Цени за изкуствени крайници 165 Игор
12/21/2017 03:29 Цени за изкуствени крайници 0 Игор
12.12.2017 03:01 Симптомите на шизофренията 30 души
12.20.2012 00:22