Какво помага Ibuprofen в таблетки?

Склероза

Развитието на повечето заболявания се свързва с появата на болка и топлина. В много остри случаи, когато е необходимо веднага да се облекчи болката и поне временно да се подобри здравословното състояние, много пациенти приемат таблетки ибупрофен.

Елиминирането на болезнени симптоми е лесно, ако знаете как работи ибупрофенът и какви са тези хапчета, които помагат най-добре.

Общо описание на лекарството

Ибупрофен - таблетки с бял цвят, една от формите на лекарството със същото активно вещество. Агентът принадлежи към нестероидни противовъзпалителни съединения, чийто спектър е доста широк.

Най-често таблетките ибупрофен се приемат за настинки - антипиретични и аналгетични свойства лекарството са добре известни на повечето потребители. Нещо повече, лекарството е станало широко разпространено поради репутацията му като безвредна и безопасна, което означава, че може да се приложи и на бебета.

Въпреки това, като се използва лекарството, пациентите рядко четат инструкциите, придружаващи таблетките ибупрофен. Какво помага на лекарството и как е неговият ефект - информация, която трябва да бъде известна на всички, които страдат от болка с различна етиология.

Характеристики на фармакологичните ефекти

Според химичния състав на активната съставка е ибупрофен, който е в основата на всички видове лекарства със същото име, е производно на пропионова (известен още като пропан) киселина - безцветен, а корозивна течност с остра миризма.

Малко хора знаят, че пропионовата киселина в промишлен мащаб се използва като консервант за продуктите, защото има свойството да потиска растежа на бактериите и вредните микроорганизми. Същите свойства се отличават с неговия производствен ибупрофен - един от най-известните и популярни сред хората с лекарства.

За да разберете какво помагат хапчето от ибупрофен, това е лесно - фармакологичните свойства на лекарството са добре известни:

  • противовъзпалителна активност;
  • аналгетичен ефект;
  • имуномодулиращ ефект.

Като правило, ибупрофенът също е необходим, за да нормализира температурата - особено лекарството помага при настинка.

Медицинските качества на лекарството се дължат на способността на активното вещество да инхибира биосинтезата на простагландини, които повишават чувството на болка. В допълнение, лекарството е в състояние да стимулира образуването на интерферон в организма и по този начин да активира имунната система.

Терапевтичен потенциал на лекарството

Поради противовъзпалителните свойства ибупрофен помага при проявите на огромен брой заболявания, свързани с обостряне на чувствителността на нервните окончания в определени части на тялото:

  • патология на мускулно-скелетната система - остеохондроза, невралгия, артрит, ревматизъм, подагра, ишиас;
  • болезнени синдроми - мигрена и главоболие, зъбобол, пост-травматични и постоперативни възпалителни процеси;
  • болка в онкологията;
  • възпаление на тазовите органи;
  • поколения.

Освен това е необходим ибупрофен, за да се намали температурата при настинки, болки в гърлото, грип и други инфекциозни лезии. Като помощно средство, лекарството се използва за заболявания на органите на ENT, пневмония, бронхит и нефротичен синдром.

Поради високата степен на ефективност на експозицията и относително ниската вероятност от нежелани реакции ибупрофенът е изброен като най-предпочитаното лекарство на СЗО и препоръчан от Министерството на здравеопазването на Руската федерация.

Противопоказания за приемане на медикаменти

Въпреки огромния списък от индикации за употребата на ибупрофен, има заболявания, при които не трябва да се приема лекарството, тъй като неговите свойства могат да доведат до развитие на усложнения.

Въпреки че лекарството има аналгетични свойства, таблетките Ibuprofen не трябва да се приемат от:

  • улцеративни лезии на червата, както и гастрит или колит;
  • цироза на черния дроб или чернодробна недостатъчност;
  • болка в сърцето;
  • увеличаване на налягането;
  • бъбречна недостатъчност.

Освен това има редица други противопоказания за употребата на ибупрофен. Преди всичко, приемането на медикаменти може да навреди на пациенти, които имат нарушение на кръвообращението.

Такива пациенти трябва да попитат какво представляват тези хапчета и преди да ги приемате, консултирайте се с Вашия лекар.

Специални свойства на лекарството

Активното вещество на агента помага за повишаване на течливостта на кръвта, така че употребата му може да причини кървене или да влоши състоянието на пациента, когато:

  • хемофилия;
  • хеморагичен диатеза;
  • интракраниални кръвоизливи;
  • левкопения;
  • анемия;
  • захарен диабет;
  • черепно-мозъчна травма;
  • прогресивна патология на бъбреците;
  • повишено вътречерепно налягане.

Също така, ибупрофен не се препоръчва за употреба в определени периоди на бременност. Но като се има предвид, че тези хапчета помагат с болка, е разрешено еднократно използване на лекарството.

Как да вземете лекарството правилно

Ибупрофенът се предлага под формата на таблетки, сироп и суспензия, мехлем и гел - за вътрешна и външна употреба. Всеки вид се различава от количеството активно вещество в mg, степента на експозиция, индикациите и цената. Но въпреки голямата селекция от форми на лекарството, таблетките остават сред най-популярните наркотици.

Според лекарите ибупрофенът заслужава вниманието като лекарство, което ефективно и безопасно въздейства на тялото с болка от различни етиологии. За да не се появят нежелани последствия, приемането на лекарството трябва да бъде строго контролирано.

Дозата на лекарството се изчислява в зависимост от количеството на активното вещество и телесното тегло на пациента - Ибупрофен се прилага не повече от 4 пъти на ден, по една таблетка при хранене. Препоръчва се всяко хапче да се приема с вода.

Приемът на ибупрофен трябва да се помни, че това лекарство не може да излекува заболяването, а задачата му е да облекчи състоянието на пациента за определен период от време. Ето защо, ако симптомите на болестта продължават да съществуват, трябва да посетите лекар и да получите тест.

Намерихте ли грешка? Изберете го и натиснете Ctrl + Enter

Какво помага хапчета Ибупрофен: инструкции за употреба

Ибупрофенът е антипиретично, аналгетично, противовъзпалително лекарство.

Индикации за употреба са различни възпалителни процеси, причинени от действието на възпалителни простагландини. Съставът на лекарството включва две допълнителни молекули, които блокират отрицателните модификации на метаболитите на арахидоновата киселина.

На тази страница ще намерите цялата информация за Ибупрофен: пълни указания за употреба с този наркотик, средната цена в аптеки, пълен и непълен аналози на лекарството, както и признания на хора, които вече са използвали ибупрофен таблетки. Искате ли да оставите мнението си? Моля, пишете в коментарите.

Клинична и фармакологична група

Условия за отпускане от аптеките

Издаден без лекарско предписание.

Колко е ибупрофенът? Средната цена в аптеките е на нивото от 25 рубли.

Форма на издаване и състав

Таблетки Ибупрофен - кръгла, гладка, двойно изпъкнала бяла.

  • Всяка таблетка съдържа 200 mg или 400 mg активна съставка.
  • Спомагателни вещества - магнезиев стеарат, талк, лактоза, картофено нишесте, силициев диоксид колоид, повидон 25.

За 10, 20 и 100 броя на опаковка.

Фармакологичен ефект

Активното вещество на лекарството е ибупрофен, производно на фенилпропионова киселина.

Ибупрофенът е най-ефективен при възпалителни болки. С антипиретичен ефект достатъчно близък до ацетилсалициловата киселина. Подтиска адхезията на тромбоцитите, подобрява микроциркулацията и намалява интензивността на възпалението. При външно приложение Ибупрофенът под формата на мехлем има силен аналгетичен ефект, намаляващ зачервяването, сутрешната скованост и подуване.

Наркотикът е класифициран като едно от най-важните лекарства на Световната здравна организация, неговата ефективност и безопасност са изследвани и клинично тествани.

Индикации за употреба

Какво помага хапчето Ибупрофен? Основните индикации за предписване на лекарството са:

  1. Възпалително заболяване на гръбначния стълб и ставите (включително ревматична и ревматоиден артрит, деформиращ остеоартрит, анкилозиращ спондилит, подагрен артрит).
  2. Умерено или слаба болка от различен произход (включително мигрена, главоболие, миалгия, ревматични и ревматични произход, зъбобол, следоперативна болка, невралгия, първични algomenorrhea, болки в гърлото и ушите, пост-травматична болка).
  3. Синдром на треска с инфекциозни и "студени" заболявания.

Противопоказания

НСПВС от всеки производител, като Ибупрофен Хемофарм инструкция препоръчва да не се приемат лица, страдащи от някаква форма на алергични реакции към активен компонент на аспирин. Когато тялото реагира под формата на бронхиален, ринит, анафилаксиен спазъм на НСПВС, Ибупрофен не препоръчва да се използват инструкциите за употреба.

Не го приемайте под каквато и да е форма:

  • по време на бременност;
  • след байпас;
  • при хиперреакция на организъм върху всеки компонент на агента;
  • с болести на кръвната система, свързани с нарушение на коагулацията му;
  • с вътрешни хеморагии (особено интракраниални) или подозрение за тях;
  • при заболявания на храносмилателната система, придружени от улцерация на мукозата и перфорация на язви;
  • с прогресивна бъбречна патология, особено при хронична бъбречна недостатъчност.

Възрастовите ограничения зависят от формата на лекарството. Например, спирането на децата не се дава на деца на възраст под 3 години. Възрастни форми на лекарството могат да се прилагат на деца на възраст от 6 години. Ибупрофен Акрикхин инструкции за употреба под формата на супозитории не препоръчва употребата за лечение на бебета до 3 месеца.

Приложение по време на бременност и лактация

Ибупрофенът е лекарството, което е избрано за болка и топлина по време на бременност, защото през този период от време за женското тяло е по-безопасно от повечето други аналгетици и антипиретици.

През първите 2 тримесечия на бременността не оказва неблагоприятно влияние върху развитието на плода, не провокира кървене (за разлика от аспирина) и не създава опасност от спонтанен аборт.

Ибупрофен е противопоказан през последния триместър на бременността.

Първо, лекарството потиска свиването на мускулатурата на матката. На второ място, използването му може да доведе до затваряне на Botallov канал и развитие на белодробна хипертония при детето. Трето, лекарството има свойството да блокира хормоните, отговорни за генеричния процес.

Ибупрофен по време на кърменето не влияе върху качеството и секрецията на млякото, така че може да се използва за лечение на кърмещи жени.

Инструкции за употреба

Инструкциите за употреба показват, че таблетките трябва да се поглъщат чрез измиване с вода, за предпочитане по време на или след хранене. Не вземайте повече от 4 часа.

  • Възрастни, възрастни и деца над 12-годишна възраст: в таблетки от 200 mg 3-4 пъти на ден; в таблетки от 400 mg 2-3 пъти дневно. Дневната доза е 1200 mg (не приемайте повече от 6 таблетки от 200 mg (или 3 таблетки от 400 mg) в продължение на 24 часа.
  • Деца от 6 до 12 години (с телесно тегло над 20 кг): 1 таблетка 200 mg не повече от 4 пъти дневно. Интервалът между вземането на таблетките е най-малко 6 часа.

Процесът на лечение без консултация с лекар не трябва да надвишава 5 дни. Ако симптомите продължават, консултирайте се с лекар. Не надхвърляйте посочената доза!

Странични ефекти

Има няколко странични ефекти в различните спектри на тялото, които трябва да се отбележат:

  • общи проблеми - умора и неразположение;
  • в стомашно-чревния тракт - язва и чревни нарушения, метеоризъм, диспепсия;
  • имунна функция - свръхчувствителност, астма, анафилаксия;
  • бъбречна система - дисфункция на органите, нефропатия и нефрит;
  • кръвна и лимфна система - левкопения, тромбоцитопения, анемия;
  • инфекциозна природа - менингит, ринит в присъствието на автоимунни заболявания;
  • сензорни органи - проблеми с зрението, слуха, шума, замайване;
  • сърдечно-съдова активност - подпухналост, проблеми със задържането на течности, недостатъчност;
  • ЦНС - тревожност и проблеми със съня, продължителна депресия, неврит, болка в главата, състояние на сънливост.

Спазването и отчитането на тези фактори гарантира бързо възстановяване. Информация за подготовката на ибупрофен, инструкции за употребата на таблетката, цена, рецензии, аналози са дадени за информационни цели.

свръх доза

Ако дневната доза или еднократната доза ибупрофен е превишена, се появяват следните симптоми:

  • метаболитна ацидоза;
  • кома;
  • остра бъбречна недостатъчност;
  • понижаване на кръвното налягане;
  • бърз или бавен сърдечен ритъм;
  • болка в корема, гадене, повръщане;
  • сънливост, сънливост, депресивно състояние;
  • главоболие, тинитус;
  • предсърдно мъждене и респираторен арест.

При тези условия се прилага лечение:

  • стомашен лаваж (ефективен в рамките на първия час след приемане на лекарството);
  • Активен въглен (използван за намаляване на абсорбцията на лекарства в стомашно-чревния тракт);
  • алкална напитка и принудителна диуреза;
  • симптоматична терапия (спазвайте кръвното налягане, сърдечната честота и общото състояние).

Когато се предприемат първите мерки, е необходимо да се потърси квалифицирана помощ и да се обадите на линейка.

Специални инструкции

  1. При продължителна употреба е необходимо контрол на периферната кръвна картина и функционалното състояние на черния дроб и бъбреците.
  2. Ако е необходимо да се определят 17-кетостероидите, лекарството трябва да бъде преустановено 48 часа преди теста.
  3. За да се намали рискът от развитие на нежелани реакции от стомашно-чревния тракт, трябва да се използва най-ниската ефективна доза. Когато симптомите на гастро- показва внимателно наблюдение, включително провеждането на езофагогастродуоденоскопия, кръвен тест, с определяне на хемоглобин и хематокрит, фекална окултна кръв.

По време на лечението човек трябва да се въздържа от пиене на алкохол и дейности, които изискват повишена концентрация на внимание и скорост на психомоторни реакции.

Лекарствени взаимодействия

  1. Кофеинът увеличава аналгетичния ефект на ибупрофен;
  2. При взаимодействие със блокери на обратното захващане на серотонин рискът от кървене от стомашно-чревния тракт се увеличава;
  3. При лечение с индукция на микрозомално окисляване, рискът от интоксикация се увеличава;
  4. Ибупрофен не се препоръчва при едновременно лечение с други НСПВС;
  5. При назначаване с антикоагуланти рискът от кървене се увеличава;
  6. Барбитуратите и препаратите с етанол повишават концентрацията на ибупрофен в кръвната плазма;
  7. Намалява ефектите на вазодилататорите, фуроземид и хидрохлоротиазид;
  8. Повишава активността на антиагреганти, индиректни антикоагуланти, фибринолитични лекарства, хипогликемични лекарства и инсулин, сулфонилурейни производни;
  9. При едновременното лечение с цефалоспорини честотата на хипопротромбинемия се увеличава, рискът от нефро- и хепатотоксичен ефект се увеличава;
  10. Колестирамин и антиациди намаляват абсорбцията на ибупрофен.

Отзиви

Получихме обратна връзка от хората относно лекарството за ибупрофен:

  1. Лариса. По-рано от болки в стомаха или корема използвах Нурофен чрез съвет или съвет на приятел и мен ефективност на подготовка напълно подредени. След това фармацевтът препоръчва в аптеката да вземе по-изгоден и еднакво ефективен ибупрофен. От този момент го пия от главоболие, менструални болки, зъбни болки. Агентът не ми дава странични ефекти.
  2. Игор. Ибупрофен, парацетамол и други противовъзпалителни лекарства ми помагат еднакво добре. Единствената разлика между първата и останалата е реакционната скорост. Така че, ако пиете тези хапчета, става по-добре след час. Парацетамолът се нуждае от повече време, за да действа. На цена двете лекарства са бюджетни и достъпни за всеки.
  3. Виктор. Много силно лекарство. Ако температура от 40, треска, делириум, сложи на крака на 3 дози, но след като стана ясно, че и двете бонбони и яде тя не може да се извърши максимално лечение на минимална доза. Също така се наблюдава ефектът му върху възприятието, има светлина опияняващо въздействие силно успокоява и оставя само приятни спомени от рецепцията (нещо като ефекта на наркотици, да работите с машината трудно след допускане). Лично аз забележително ударих бъбреците и така за себе си, заключих, че трябва да се измие с много вода. Много доволен от цената и способността да заменят скъпи лекарства като терафлу или пентафлуцин. За себе си направих избор, в случая на Orvi или грипното лечение ще бъде лекувано с ибупрофен, струва си.

Намерете лоши отзиви за ибупрофен в таблетки, свещи или сироп, може би не. Лекарството се счита за ефективно и достатъчно безопасно средство.

Неговите предимства са:

  • ниска цена;
  • бърз ефект;
  • възможността да се използва за лечение на бременни жени и деца на всяка възраст;
    голям брой лекарствени форми (това ви позволява правилно да изберете минималната ефективна доза).

Като минус в прегледите обикновено се споменават наличието на противопоказания и рискът от развитие на странични ефекти, присъщи на НСПВС.

аналози

Аналозите за активната съставка са следните:

Преди да използвате аналози, консултирайте се с Вашия лекар.

Условия за съхранение и срок на годност

Лекарството се препоръчва да се съхранява на места с ниско ниво на влажност при температура, която не надвишава + 25 ° С.

Срокът на годност на таблетните форми е 3 години. Пазете се от деца!

Ибупрофен - за какво е това лекарство?

Ибупрофен.

ибупрофен- противовъзпалително, антипиретично и аналгетично лекарство.

Той е предписан за грип, ARVI.

Предлага се и за ревматоиден артрит, остеоартрит и други различни заболявания на ставите.

Хората, които страдат от гастрит или язва на стомашно-чревния тракт, т.е., язва на стомаха и дванадесетопръстника, чернодробна цироза, хроничен хепатит, колит, лекарство, е строго противопоказано.

но ибупрофен има нежелани реакции: киселини, гадене, алергична реакция.

При такива явления е необходимо да се намали дозата на лекарството или напълно да се изостави.

Това лекарство премахва болката при възпалителни процеси в тялото и леко намалява температурата.

В състава му има парацетамол, но при тестване на ефективността на лекарството е установено, че ибупрофен е много по-лош по отношение на ефективността на парацетамол.

Ибупрофенът е аналгетично и противовъзпалително лекарство, което е полезно предимно за болки в ставите, неврологични заболявания. Той заболявания като остеохондроза, ревматизъм, подагра, ревматоиден артрит, ишиас, кръвонасядане и навяхвания, мигрена, невралгия междуребрие и т. Г. Подробни инструкции.

В тъста имаше онкология, на гърба (меланома), но точно срещу гръбначния стълб. Той отказал наркотици, съдържащи наркотици дълго време, но пил ибупрофен, казвайки, че е помогнал с болка. Но това е бил наркотик от САЩ - приятели, донесени. Има голяма таблетка, която прилича на капсула.

Аз самият приемам ибупрофен със силни болки в краката, ръцете, ставите, с невралгични главоболия (при използване на електрически ток), с наранявания. Имам наследство от свекърва. Местните имена на ибупрофен са по-малко ефективни.

ибупрофен

Описанието е актуално 30.07.2015

  • Латино име: Ибупрофен
  • ATX код: M01AE01
  • Активна съставка: Ибупрофен (ибупрофен)
  • производител: OAO Borisov ZMP, PAO Витамини, ZAO Фармацевтична фирма Darnitsa (Украйна), Hemofarm (Сърбия), RUE Belmedpreparaty (Република Беларус)

структура

Съставът на ибупрофен във формата свещичка включва 60 mg активно вещество, твърда мазнина.

структура таблетки: ибупрофен (200 или 500 mg), картофено нишесте, магнезиев стеарат, аерозил, ванилин, пчелен восък, хранителен желатин, азорубин. магнезиев хидроксикарбонат, пшенично брашно, повидон с ниско молекулно тегло, захароза, титанов диоксид.

В мехлем и гел активното вещество се съдържа в концентрация 50 mg / g, в суспензия - при концентрация 20 mg / ml.

Помощни съставки на гела: ибупрофен (50 mg / g), етанол, пропиленгликол, dimexide, карбомер 940, триетаноламин, нероли масло и лавандула, метил парахидроксибензоат, пречистена вода.

Спомагателни компоненти на мехлема: диметилсулфоксид, макрогол 400 и 1500.

Форма на издаване

  • мехлем Ибупрофен 5% (25 g);
  • Ибупрофен таблетки 200 и 400 mg;
  • гел Ибупрофен 5% (20 и 50 g);
  • свещи ибупрофен 60 mg;
  • Детски ибупрофен под формата на перорална суспензия (20 mg / ml 100 ml).

ATX код за суспензия, ректални супозитории, таблетки - M01AE01, за външна терапия (мехлем и гел) - M02AA13.

Фармакологично действие

Противовъзпалително, антипиретично, аналгетично.

Фармакодинамика и фармакокинетика

Ефектите на лекарството се дължат на потискането на Pg биосинтезата чрез инхибиране на COX ензима.

Потискане на агрегацията тромбоцитите. Не засяга протеините, които участват в кръвосъсирването. Няколко увеличават времето на кървене.

При външно приложение пациентът има намаляване на болката в ставите в покой и в движение; намаляване на сутрешната скованост, подуване и подпухване на ставите, повишена гъвкавост и обем на движенията на ставите.

Когато се приема перорално, той е добър (80%) абсорбира в храносмилателния тракт. Едновременното приемане с храна забавя абсорбцията, но не оказва влияние върху неговия обем. ТСмах - 2-4 часа.

Хипотермичен ефект се развива 1 час след приема. T1 / 2 - от 2 до 4 часа. Свързване с плазмени протеини - 90-99%.

В съединителната кухина прониква бавно, се задържа в синовиалната тъкан, в която се натрупва в по-голяма концентрация, отколкото в плазмата.

Постигането на противовъзпалителен ефект изисква от няколко дни до две седмици системна употреба на лекарството.

Биологичната активност е свързана със S-енантиомера.

След абсорбцията, фармакологично неактивната R-форма (около 60%) бавно се трансформира в S-форма. Продуктите от метаболизма се екскретират главно чрез бъбреците и частично с жлъчката. В чиста форма не се екскретира повече от 1% ибупрофен.

Веществото не се открива в майчиното мляко. Пълната екскреция се извършва в рамките на 24 часа.

Индикации за употреба

Ибупрофен - какво е това?

Ибупрофенът е ненаркотичен аналгетик, който принадлежи към групата на НСПВС. има изразена противовъзпалителна активност.

Тези свойства правят възможно прилагането на лекарството с топлина и болка (с ниска и средна интензивност), ревматична полимиалгия, възпалителни дегенеративни заболявания ОПР.

Ибупрофенът се включва от СЗО в списъка с най-важните.

От какво ибупрофен в таблетки?

Таблетките се предписват за:

  • възпалителни заболявания на гръбначния стълб и ставите (анкилозиращ спондилит, страдащ от подагра и ревматоиден артрит, остеоартрит и т.н.);
  • умерена болка с различна етиология (наркотикът помага при болката с менструация, при зъбобол, с главоболие, с мигрена атака, миалгия, невралгия, пост-травматична и постоперативна болка и т.н.);
  • треска на фона на инфекциозни или "студени" заболявания.

Ибупрофен: от какви са тези хапчета?

Трябва да се има предвид, че таблетките (както и други лекарствени форми) са предназначени за симптоматична терапия, намаляване на интензивността на болката и спиране на възпалението, лекарството не влияе върху прогресията на патологията.

Показания за употреба на гел и мехлем

Гел и мехлем с ибупрофен са ефективни при възпалителни дегенеративни заболявания на опорно-двигателния апарат:

  • псориатичен, страдащ от подагра и ревматоиден артрит;
  • хомеопарен периартрит;
  • остеоартрит;
  • корен синдром с остеохондроза;
  • Болестта на Бехтерев;
  • бурсит;
  • ишиас;
  • лумбаго;
  • радикулит;
  • миалгия;
  • теносиновит;
  • тендинит;
  • влошена подагра;
  • травма, която не засяга целостта на меките тъкани (разкъсване / изкълчване, изтласкване, натъртване, посттравматичен оток и т.н.).

Индикации за употреба на супозитории и сироп

Сироп и свещи Ибупрофен са лекарствени форми, които са разработени специално за използване в педиатричната практика. Те се възлагат на деца за:

  • намаляване на температурата приТОРС, детските инфекции, грипи други, придружени от хипертермия инфекциозни и възпалителни заболявания;
  • понижаване на температурата по време на реакциите след ваксинацията;
  • намаляване на интензивността на лека / умерено тежка болка (лечението може да се приложи от зъбобол и главоболие, болка в ушите или гърлото, увреждане на сухожилията, невралгия и т.н.).

Супозиториите са предназначени за деца от 3 до 24 месеца, сиропът ибупрофен се използва за лечение на деца от 3 месеца до 12 години.

Защо е използван ибупрофен под формата на инжекционен разтвор?

Инжекциите се използват за лечение на UPU при недоносени новородени.

Противопоказания

  • пълна или частична комбинация от симптоми триада на Фернандо-Видал (включително при анамнезата);
  • наличност ерозии и язви в храносмилателния канал;
  • нарушение хемостаза;
  • активен стомашно / чревно кървене;
  • тежка чернодробна недостатъчност;
  • прогресивна бъбречна патология;
  • бъбречна недостатъчност при които Clcr не надвишава 30 ml / min;
  • след CABG (аортокоронарен шунт);
  • хронични възпалителни процеси в червата;
  • потвърди хиперкалиемия;
  • Трето тримесечие на бременността;
  • свръхчувствителност.

В педиатрията се използват суспензии и супозитории от 3 месеца, таблетки - на възраст от 6 години.

Трябва да се внимава, когато се предписва ибупрофен за:

  • цироза на черния дроб, което е сложно портална хипертония;
  • гастрит;
  • колит;
  • ентерит;
  • стомашна язва / 12-дебелото черво в анамнезата;
  • нефротичен синдром;
  • отказ от сърдечна, бъбречна или чернодробна функция;
  • CHD;
  • артериална хипертония;
  • цереброваскуларни заболявания;
  • дис- или хиперлипидемия;
  • заболявания на периферните артерии;
  • присъствието на Инфекция с Helicobacter pylori;
  • тежки соматични патологии;
  • кръвни заболявания с неизвестна етиология.

Също така, с повишено внимание, лекарството се предписва на хора, страдащи от алкохолизъм, използване на нестероидни противовъзпалителни средства за дълго време, като перорални кортикостероиди, SSRIs, антиагреганти и антикоагуланти в първите 26-27 седмица от бременността, кърмещи жени.

Децата до една година от употребата на наркотика трябва да се дават само по съвет на педиатър.

Странични ефекти

Следните нежелани реакции са изброени в анотацията за орални и ректални добавки:

  • НСПВС гастро-, сухота, дразнене и / или улцерация на устната лигавица, болка в устата, панкреатит, афтозен стоматит;
  • хепатит;
  • бронхоспазъм, задух;
  • шум / звънене в ушите, загуба на слуха;
  • разширяване или загуба на яснота на визуални изображения, дразнене и сухота в очите, токсични негативни зрителни нерви, скотоми, оток на клепачите, оток на конюнктивата;
  • нервност, главоболие, безпокойство, объркване, безсъние / сънливост, замаяност, умствена и мотор възбуда, халюцинации, депресия, асептичен менингит (рядко и предимно при пациенти с автоимунни заболявания);
  • намаляване на контрактилитета на сърдечния мускул, увеличаване на кръвното налягане, тахикардия;
    остра бъбречна недостатъчност,полиурия, нефротичен синдром, алергичен нефрит, цистит;
  • реакции на свръхчувствителност;
  • анемия, trombotsito- и левкопения, Болестта на Верлоф, агранулоцитоза;
  • повишено изпотяване.

Вероятността за зрително увреждане, развитието на стомашно-чревно / чревно кървене и улцерация на стените на храносмилателния канал се увеличава при продължително приложение на високи дози ибупрофен.

Лекарството влияе върху лабораторните резултати, а именно:

  • увеличава времето на кървене;
  • намалява серумната концентрация на глюкозата, Clcr, хематокрита и нивото хемоглобин;
  • увеличава активността чернодробна трансаминаза;
  • увеличава концентрацията креатинин в кръвния серум.

Странични ефекти от локално приложение под формата на гел / мехлем:

  • усещане за изтръпване / парене;
  • хиперемия на кожата.

При продължителна употреба на външна терапия могат да се развият системни ефекти, присъщи на всички НСПВС.

Инструкции за употреба Ибупрофен

Таблетки Ибупрофен: инструкции за употреба

Оптималната доза за деца над 12 години и възрастни е 3-4 таблетки 200 mg. За постигане на желания ефект, дозата може да бъде увеличена до 1,2 g / ден. (трябва да се разделят на 3 дози).

Когато се постигне необходимия терапевтичен ефект, дневната доза трябва да се намали до 3-4 таблетки 200 mg на ден.

Първата доза се приема сутрин преди хранене, с достатъчно количество течност (това ще позволи на лекарството да се абсорбира по-бързо в храносмилателния тракт). По-късно таблетките се приемат след хранене.

Най-високата единична доза е 400 mg (2 таблетки 200 mg), дневно - 1,2 g (не повече от 6 таблетки 200 mg в продължение на 24 часа). Не се препоръчва повторната доза да се приема по-рано от 4 часа. Без медицинска консултация лекарството трябва да се приема не повече от 5 последователни дни. Също така, е необходим съвет от специалист в случаите, в които хапчетата се използват за лечение на дете на възраст под 12 години.

Дете на възраст 6-12 години може да се дава до 4 пъти дневно за 1 таблетка. Задължително условие е теглото повече от 20 кг. Между приема на таблетките трябва да се поддържа интервал от най-малко 6 часа. Най-високата доза за тази група пациенти е 30 mg / kg / ден.

Разликите в начина на приемане на лекарства от различни производители (например ибупрофен-Белмед, ибупрофен-хемофарм или ибупрофен-дарница) не са такива.

Инструкции за свещи

Супозиториите се прилагат ректално.

При болка и треска, лекарството трябва да се дозира, като се съсредоточава върху възрастта и теглото на детето. Единичната доза варира от 5 до 10 mg / kg. Множество приложения - 3-4 r / ден. Най-високата доза е 30 mg / kg / ден.

Инструкциите за използване за деца показват, че пациенти с телесно тегло от 5,5 до 8 кг (3-9 месеца). За да бъдат прилагани от 60 мг (1 супозитория) на всеки 6-8 часа, но не повече от 3 супозитории ден. Най-високата доза при пациенти с телесно тегло от 8 до 12,5 kg (9-24 месеца) - 240 mg / ден. (4 супозитории по 60 mg всяка).

За облекчаване на треска, която е следствие от имунизацията, деца под 12-месечна възраст. трябва да се въведе 1 супозитория 60 mg и, ако е необходимо, още един след 6 часа.

Като а антипирептичен Ибупрофен свещи за деца могат да се прилагат не повече от 3 дни. договор и качество аналгетик - не повече от 5 дни. в ред.

Ако треската продължава след това, консултирайте се с лекар.

Гел Ибупрофен: инструкции за употреба

Възрастни и деца на възраст над 12 години трябва да бъдат изцедени лента от гел с дължина 4-10 см и леко да се търкат лекарството, докато се абсорбира напълно в областта на прожекцията на болката.

Повторете процедурата не по-рано от 4 часа. В рамките на един ден ибупрофен се прилага не повече от 4 пъти. Дозата зависи от необятността на болезнената зона и варира от 50 до 125 mg.

За деца от 6 до 12 години една единична доза е равна на обема на лентата с дължина на гела от 2 до 4 см. Можете да приложите наркотика не повече от 3 r / ден.

Лечението продължава от 2 до 3 седмици.

Ибупрофен маз: инструкции за употреба

Мазът се прилага външно по същия начин като гела. Лекарството се прилага на болезнено място 3 или 4 г. / ден. в рамките на 2-3 седмици. Единична доза е равна на обема на лентата от гел с дължина от 5 до 10 cm.

Как да приема Педиатричен Ибупрофен (суспензия)?

Суспендирането за деца е 3 г. / Ден. в доза от 5-10 mg / kg.

Децата до една година от наркотиците могат да се дават само според указанията на педиатър. Най-високата доза за кърмачета е 10 ml / ден. (2.5 ml на всеки 4 rd / ден).

Сироп за деца от година до 12 години дава 3 r / ден. в доза от 5 до 15 ml.

Ако болката и треската при дете 3-6 месеца са резултат от ваксинация, 5-7,6 kg телесно тегло трябва да се дава 2 r / ден. 2,5 ml от суспензията. След първата доза лекарството се повтаря не по-рано от 6 часа по-късно.

Инструкции за разтвора Ибупрофен за деца

Инжекциите на ибупрофен се прилагат изключително при недоносени деца патологиите на сърцето (по - специално, с непокрит тръбопровод за Botallo).

Лечението се извършва в отдела за интензивно лечение и под наблюдението на неонаталог. Ибупрофен IV се прилага 3 пъти на интервали от 24 часа. Дозирането се избира в зависимост от теглото на детето.

Първата доза е 10, а втората - 5 mg / kg.

Лекарството се излива бавно (за 15 минути), за предпочитане неразредено. Ако е необходимо, обемът, който трябва да се въведе, се коригира с 0.9% разтвор на NaCl (или 5% глюкоза). Останалият неизползван разтвор се изхвърля.

При определяне на обема на приложения разтвор се взема предвид общият дневен обем на определената течност.

Ако след като детето получи 1 или 2 дози, той развива ясен олигурия или анурия, следващата доза се прилага само след нормална употреба диуреза.

Ако на затрудненията е отворен и 24 часа след въвеждането на последната доза или се възобновява, е възможно да се предпише втори курс, който също се състои от 3 дози от лекарството. Ако и в този случай затварянето на канала не може да бъде постигнато, детето може да се нуждае от хирургично лечение.

свръх доза

  • коремна болка;
  • летаргия;
  • гадене / повръщане;
  • шум в ушите;
  • сънливост;
  • главоболие;
  • депресия;
  • метаболитна ацидоза;
  • кома;
  • пренапрежение;
  • брадикардия;
  • хипотония;
  • предсърдно мъждене;
  • спиране на дишането.

Лечение: извършване на стомашна промивка (целесъобразно в рамките на 1 час след приемане на лекарството), назначаване enterosorbents, принудителна диуреза, обилна алкална напитка, симптоматична терапия, чиято цел е корекция на стомашно и чревно кървене, кръвно налягане, KChR и др.

взаимодействие

Препаратите, които индуцират микрозомалното окисляване, увеличават производството на хидроксилирани активни метаболитни продукти и по този начин увеличават риска от сериозни хепатотоксични реакции. Лекарствата, които инхибират микрозомалното окисление, напротив, го намаляват.

Ибупрофенът намалява натриевата и диуретичната активност хидрохлоротиазид и фуроземид, ефикасност антихипертензивен и урикосурови лекарства (включително АСЕ инхибитори и BCCI), антитромбоцитна и противовъзпалителни ефектие ASA.

Потенциал за действие антитромбоцитни средства, индиректни антикоагуланти, фибринолитични агенти, инсулин и орални форми на хипогликемични лекарства, улцерогенно действие с кървене GCS и ISS.

Абсорбцията на лекарството се редуцира в комбинация с kolestiraminom и антиациди. подсилване аналгетичен ефект помага кофеин. В комбинация с тромболитици и антикоагуланти увеличава риска от кървене.

tsefotetan, цефтазидим, Tsefamandol, plikamitsin и валпроена киселина увеличаване на честотата на дефицита протромбиновото (коагулиращ фактор) в кръвта.

Миелотоксични лекарства допринесе за укрепване на gematotoksichnosti Ибупрофен. Подготовка на Au и циклоспорин увеличават ефекта на лекарството върху синтеза на Pg в бъбреците, в резултат на което той се увеличава нефротоксичност. На свой ред ибупрофен повишава концентрацията циклоспорин в кръвната плазма и нейната hepatotoxity.

Блокирането на лекарства за тубулна секреция повишава концентрацията на ибупрофен в кръвната плазма и намалява екскрецията.

Условия за продажба

Рецептата на латински за таблетки:

Rp.: Tab. Ибупрофен 0,2 №30.
D.S. 1 раздел. 3 r / d.

Условия за съхранение

Съхранявайте при температури до 25 градуса по Целзий.

Дата на изтичане на срока

Таблетките и суспензията са подходящи за употреба до 3 години след датата на освобождаване, гел, мехлем и супозитории - в продължение на 2 години.

Специални инструкции

при тежката патология на мускулно-скелетната система Препоръчително е да се комбинира външната терапия с пероралните форми на НСПВС.

По време на прилагането на ибупрофен е необходимо да се проследяват промените в бъбречната / чернодробната функция и картината на периферната кръв.

Когато има признаци НСПВС гастро- пациентът се нуждае от кръвен тест с брой на хематокрита и Hb, очен кръвен тест на фекалиите, езофагогастродуоденоскопия. За да се предотврати развитието гастро- Комбинирайте употребата на ибупрофен с приема на PgE препарати.

Ако е необходимо да се определи 17-CS, лекарството се анулира 48 часа преди теста.

Лицата, приемащи ибупрофен, трябва да се въздържат от всякаква дейност, която изисква висока концентрация на внимание и скорост на психически / двигателни реакции.

Трябва да се помни, че това средство за намаляване на вероятността от развитие на нежелани реакции от храносмилателната система трябва да се използва в минималната ефективна доза и възможно най-кратък курс.

Аналози на ибупрофен

Синоними (аналози на ибупрофен със същото активно вещество): Ибупрофен-Хемофарм, Nurofen, MIG 400, Ibuprom, Faspik, Solpafleks, Адвил.

Генеричните лекарствени форми за външна терапия са лекарства Dolgit, Ibalgin, Nurofen, Ибупрофен-Verte.

Ибупрофен или Нурофен - кое е по-добре?

Nurofen Лекарството е базирано на ибупрофен. Това означава, че наркотиците са генерични лекарства. Те се отличават един от друг от производителя, цената и състава на спомагателните компоненти.

Съвместимост с алкохола

Алкохолът е противопоказан по време на лечение с ибупрофен.

Ибупрофен по време на бременност и лактация

Ибупрофенът е наркотикът на избор за болка и топлина по време на бременност, защото в този период от време за женското тяло е по-безопасен от повечето други аналгетици и антипиретици.

В първите 2 тримесечия на бременността не оказва неблагоприятно влияние върху развитието на плода, не предизвиква кървене (за разлика от аспирин) и не създава опасност от спонтанен аборт.

Ибупрофен е противопоказан през последния триместър на бременността.

Първо, лекарството потиска свиването на мускулатурата на матката. На второ място, използването му може да доведе до затваряне Botallov канал и развитие белодробна хипертония детето. Трето, лекарството има свойството да блокира хормоните, отговорни за генеричния процес.

Ибупрофен по време на кърменето не влияе върху качеството и секрецията на млякото, така че може да се използва за лечение на кърмещи жени.

Отзиви за ибупрофен

Намерете лоши отзиви за ибупрофен в таблетки, свещи или сироп, може би не. Лекарството се счита за ефективно и достатъчно безопасно средство.

Неговите предимства са:

  • възможността да се използва за лечение на бременни жени и деца на всяка възраст;
  • голям брой лекарствени форми (това ви позволява правилно да изберете минималната ефективна доза);
  • ниска цена;
  • бърз ефект.

Като минус в прегледите обикновено се споменават наличието на противопоказания и рискът от развитие на странични ефекти, присъщи на НСПВС.

Лекарите за мехлем / гел показват, че следоперативна и пост-травматична болка, както и за болка, която причинява силно свръхохлаждане, препарати, съдържащи в структурата на НСПВС са най-бързо и ефективно.

Въпреки това, употребата им трябва да бъде кратка и да не надвишава препоръчваната доза.

Цената на ибупрофен

Цената на ибупрофен в таблетките е 17-85 рубли. Колко са таблетките, зависи от тяхното количество в опаковката и от ценовата политика на производителя. Сироп може да бъде закупен за 60-95 рубли. Цената на ибупрофен маз е от 32 рубли, цената на гел ибупрофен е от 60 рубли. Свещите за деца струват средно 65 рубли (опаковка номер 10).

Средната стойност на ибупрофен таблетки в Харков, Киев и други градове на Украйна - UAH 16, суспензията - 70 UAH на цената на мехлем и гел варира 16-35 UAH.

Как се прилага аналгетичният ибупрофен, дозировката за възрастни

Ибупрофенът е широко известен като аналгетично и противовъзпалително лекарство и е включен в списъка на най-важните лекарства на СЗО. Това е синтетично лекарство, базирано на производни на пропионовата киселина с клинично доказана ефикасност.

Той се отнася до нестероидни противовъзпалителни средства (НСПВС) и се използва като антипиретичен агент, спомага за облекчаване на възпалението и елиминиране на болковия синдром.

Ибупрофен антибиотик или не

Основното нещо, активното вещество на лекарството е производно на фенилпропионовата киселина. Помощни вещества: нишесте, пчелен восък, ванилин, магнезиев стеарат, хранителен желатин и други.

Ибупрофенът най-често се използва като упойка с артрит и друга опорно-двигателна система. Позволява ви да преодолеете сутрешната скованост на ставите и болката в мускулите и сухожилията.

Употребата на лекарството с началните форми на ревматоиден артрит има най-силен ефект. Той е по-леко поносим от индометацин или ортофен, но леко по-нисък от тях в ефективността.

Действието на ибупрофен е способността му да намалява производството на простагландини Е и F, като по този начин инхибира развитието на възпалителни процеси и намалява болката. Редица проучвания показват, че лекарството има имуностимулиращо действие, тъй като увеличава производството на интерферони.

Издаване на ибупрофен под формата на таблетки, супозитории и капсули. За външни форми на приложение се прави под формата на мехлем и гел. В сравнение с аналозите на чуждестранното производство, ибупрофенът има ниска цена и е достъпен за всички сегменти от населението.

Това лекарство често присъства в домашните медицински комплекти и помага да се справи с болката в различни ситуации.

Болести и условия, при които се използва ибупрофен

Лекарството се използва за понижаване на температурата на SARS, грип и други заболявания, характеризиращи се с възпаление и треска и елиминира слаб умерена болка в ставите, подобрява подвижността, това помага за облекчаване на възпаление.

Подробен списък на условията, при които е използван ибупрофен, е както следва:

  1. Умерено главоболие от различен произход, включително болка при фебрилни състояния, стрес, мигрена.
  2. Невралгия.
  3. Миалгия.
  4. Зъбобол.
  5. Болка при жени с менструация, анекситит и раждане.
  6. Висока температура с ARVI, грип и други инфекциозни заболявания.
  7. Болести на ставите, гръбнака, като анкилозиращ спондилит, остеоартрит, ревматоиден артрит, подагра.
  8. Болка в случай на нараняване.
  9. Болка след операции.

ибупрофен помага за облекчаване на болката и възпалението по време на приема, но не засяга хода и развитието на болестта. Представлява подготовка на симптоматично лечение.

Ибупрофен: дозировка

Таблетките на това лекарство са предписани за възрастни, както и за деца на 12-годишна възраст. Това хапче съдържа 200 mg ибупрофен. Лекарството се приема три пъти дневно за една таблетка и при необходимост може да се увеличи до две с тройно отнемане.

Най-големият брой, допустимите на ден - 1200 mg ибупрофен. При самостоятелно назначаване без консултация с лекар, продължителността на приема на лекарството не може да бъде повече от пет дни.

Употребата на лекарството при деца под 12 години се допуска след назначаване от квалифициран специалист. Теглото на малък пациент трябва да бъде над двадесет килограма. Честотата на допускане на ден за деца от 6 до 12 години е 4 пъти 1 таблетка, интервалът не трябва да бъде по-малък от 6 часа.

Таблетки ибупрофен приложени след хранене, тъй като те могат да повлияят негативно на лигавиците на стомаха и червата. На празен стомах сутрешното приемане на лекарството е позволено да постигне по-голям терапевтичен ефект.

Прилага се ибупрофен маз външно или ректално. Когато честотата на приложение три или четири пъти на ден при възрастни по едно и също време се използва от 200 до 800 mg. За един ден можете да приложите до 2,4 грама ибупрофен, това е максималната доза за период от 24 часа.

Дозировката за употреба при деца е 24 часа от 20 до 40 mg на килограм тегло на детето. Това количество мехлем е разделено на няколко метода.

Противопоказания за приложение на ибупрофен

Лекарството не може да се използва в следните случаи:

  • бременност;
  • възпаление на червата;
  • язва на дванадесетопръстника и стомаха, улцерозен колит в активния стадий;
  • свръхчувствителност към други НСПВС;
  • интракраниални кръвоизливи;
  • повишена чувствителност към ацетилсалициловата киселина;
  • кървене от стомашно-чревния тракт;
  • след аортокоронарни манипулации;
  • бъбречна недостатъчност;
  • Детска възраст до 6 години;
  • нарушение на кръвните свойства, хемофилия.

Трябва да се внимава ибупрофен, ако има:

  • Сърдечна недостатъчност, цереброваскуларни заболявания.
  • Исхемична болест на сърцето, хипербилюрубия, тютюнопушене.
  • Захарен диабет, чернодробна и бъбречна недостатъчност.
  • Болести на стомашно-чревния тракт.
  • Кърмене, левкопения и анемия, тежки физически заболявания.
  • Цироза на черния дроб, употребата на НСПВС за дълго време, злоупотреба с алкохол.

Странични ефекти

  • обрив и сърбеж на кожата, оток на Quincke, алергичен ринит;
  • ексудативен еритем, анафилактичен шок;
  • сърдечна недостатъчност, хипертония, тахикардия,
  • хепатит, диспнея, бронхоспазъм;
  • шум и звънене в ушите, нарушено зрение;
  • тревожност, депресия, главоболие, нервност, сънливост, объркване;
  • цистит, нефротичен синдром (оток);
  • бъбречна недостатъчност, повишено потене;
  • появата на ерозионните елементи на лигавицата на стомаха и стомашно-чревния тракт, коремна болка, гадене, болка в устата, диария, подуване на корема.

Сред специалните инструкции за лечение на това лекарство могат да бъдат идентифицирани, както следва: въздържане от алкохол и от класове, които изискват внимание и концентрация, както и препоръка за приемане на лекарството в оптимална доза и кратки курсове.

Ибупрофен: Въпроси и отговори за лекарството

Какво прави това лекарство? Ибупрофен е средство за симптоматично лечение, това означава, че помага за облекчаване на симптомите на болестта, но не ги третира в класическия смисъл на думата - не влияе на хода на заболяването.

С ARVI и грип, други инфекциозни заболявания, като отитис медиум, тонзилит, варицела, лекарството се използва като антипиретични и аналгетични средства означава.

Ибупрофен аналгетични свойства и се използват за лечение на някои заболявания на ставите, наранявания, болки в постоперативния период, периодични болестни състояния при жени.

Ибупрофенът е антибиотик? ибупрофен не е антибактериален агент, и ако бъде взето, той не се бори с бактерии. Лекарството Ви позволява да премахнете симптоми като болка, възпаление и висока температура, придружаващи бактериални заболявания.

Например, ибупрофен рецепция ангина, причинени от стрептококи, намаляване на болката в гърлото и помага при треска, но причината за заболяването, а именно бактерия Streptococcus, че няма да работи. Или както с възпаление на белите дробове - причинителят на заболяването ибупрофен няма да работи, но има противовъзпалителен ефект.

Ако приемате това лекарство, имунитетът се увеличава или не? Има данни от проучвания, през които са идентифицирани имуностимулаторните свойства на ибупрофен. Приемането на това лекарство помага на тялото да произведе неспецифичен имунитет и това увеличава цялостната устойчивост на тялото до вирусни, както и до бактериални агенти.

Лечебният препарат Ибупрофен се е утвърдил като достъпно и ефективно средство за защита, широко предписани от лекарите на пациентите. Наркотикът също е на разположение за самообзавеждане без лекарско предписание, така че трябва да знаете за неговите индикации и начините, по които се използват, противопоказания и странични ефекти.